Strona główna Styl życia Fitness i rekreacja Szkolenie motorowodne – początek przygody i pasji na całe życie

Szkolenie motorowodne – początek przygody i pasji na całe życie

0

W chwilach wytchnienia od codziennych obowiązków warto mieć pasję, której człowiek może się całkowicie oddać. Ostatnimi czasy popularność zyskują rejsy łodziami motorowymi. Jak rozpocząć przygodę z tą wyjątkową aktywnością i dlaczego będzie to dobry wybór? Przeczytaj poniższy artykuł!

Rejsy motorówką mają wiele zalet – nie tylko są ciekawą aktywnością fizyczną, ale i kształtują charakter oraz pozwalają na głęboki relaks związany z obcowaniem z naturą. Początkiem przygody jest kurs motorowodny, dostępny dla pasjonatów już od 14. roku życia. Dowiedz się wszystkiego, co warto wiedzieć o rejsach łodziami motorowymi!

Szkolenie motorowodne – jak je zacząć?

Aby wziąć udział w szkoleniu motorowodnym, należy ukończyć 14 lat, nie ma natomiast górnej granicy wieku. Jest ono intensywne i składa się z części teoretycznej oraz praktycznej, w ramach której będziesz obsługiwać wygodny jacht i uczyć się podstawowych manewrów wodnych. Wśród osób, które nie dysponują dużą ilością czasu, popularnością cieszy się weekendowy kurs motorowodny. Równie dobrze przygotuje on do samodzielności na wodzie.

Szkolenie motorowodne kończy się przystąpieniem do państwowego egzaminu. Zdanie go jest równoznaczne z uzyskaniem patentu sternika. Otrzymasz uprawnienia na obsługiwanie skuterów oraz „prawo jazdy” na motorówki.

Dlaczego warto pokochać rejsy łodzią motorową?

Każdy, kto choć raz miał okazję wziąć udział w takim rejsie, dobrze wie, jak cenna jest to aktywność. Największe zalety rejsów i uczestnictwa w weekendowym kursie motorowodnym:

  • obcowanie z naturą, oddychanie świeżym powietrzem i podziwianie wspaniałych, wodnych krajobrazów;
  • kształtowanie cierpliwości, odwagi, odpowiedzialności, zaangażowania i dyscypliny;
  • wzmacnianie siły mięśniowej, koordynacji i wydolności;
  • głęboki relaks i odprężenie po dniu obowiązków, miłe spędzenie czasu samotnie bądź z bliskimi;
  • możliwość poznania wspaniałych ludzi, pełnych podobnych pasji;
  • poznawanie świata i miejsc, których w innym razie nigdy byś nie zobaczył.

Motorówki i skutery wodne są proste w obsłudze, dlatego bez względu na wiek czy wcześniejsze doświadczenia z aktywnościami fizycznymi, z pewnością dasz sobie radę! Weekendowy kurs motorowodny może stać się wstępem do niesamowitej przygody, z którą powiążesz resztę życia.

Patent sternika motorowodnego

Uzyskanie patentu sternika motorowodnego uprawnia Cię do prowadzenia jachtów motorowych oraz skuterów wodnych po wodach śródlądowych bez ograniczenia mocy silnika. W porze dziennej będziesz mógł samodzielnie sterować swoją łodzią o długości kadłuba nieprzekraczającej 12 m po wewnętrznych wodach morskich oraz pozostałych wodach morskich w odległości do 2 mil morskich od brzegu.

Nie ukończyłeś jeszcze 16 lat, ale chcesz korzystać ze zdobytych uprawnień? Z powodzeniem możesz obsługiwać jachty o mocy silnika do 60 kW! To całkowicie wystarczy, abyś w pełni wykorzystał swój potencjał i dobrze przygotował się do obsługi większych łodzi.

REKLAMA
Poprzedni artykułPijany 27-latek okradł dom
Następny artykułJubileusz biskupa Jana Cieślara
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments