Strona główna Sport Piłka nożna Sześciu nowych rywali PTC i Włókniarza

Sześciu nowych rywali PTC i Włókniarza

0

Znamy drużyny, które w przyszłym sezonie zagrają w łódzkiej klasie okręgowej.

 

Awans do IV ligi uzyskał beniaminek KS Kutno, a z „okręgówką” pożegnały się MKS Tuszyn, LZS Justynów, KKS Koluszki, Ostrovia Ostrowy oraz Start Łódź. Najkrócej przygoda z V ligą trwała dla Startu i Tuszyna, które ledwie rok wcześniej awansowały na ten poziom. O rok dłużej na tym poziomie grała Ostrovia, a o dwa LZS Justynów. Najbardziej bolesny spadek zaliczył zaś KKS Koluszki, który po spadku z IV ligi po sezonie 2007/08 nieprzerywanie grał w „okręgówce”. Co więcej w Klasie A zamelduje się po raz pierwszy w XXI wieku.

Miejsce tych drużyn zajmie 3 spadkowiczów z IV ligi i 3 mistrzów Klas A. Po ledwie roku od awansu do IV ligi do klasy okręgowej wraca Stal Głowno, po dwóch latach LKS Rosanów. Natomiast po 13 sezonach z rzędu gry w IV lidze do „okręgówki” spadł Boruta Zgierz. Co ciekawe zespół ten w 2003 roku uzyskał awans po wygranych barażach… z Włókniarzem Pabianice. Ówczesny MKP Zgierz zremisował wtedy u siebie z „zielonymi” 1:1, ale w rewanżu przy Grota-Roweckiego triumfował 3:0. Inna ciekawostka jest taka, że ledwie rok temu zgierzanie wygrali Puchar Polski na szczeblu okręgowym pokonując w finale III-ligową Lechię Tomaszów Mazowiecki.

Jeśli chodzi o beniaminków to po roku od spadku wraca Polonia Andrzejów, a po 5 sezonach GKS Bedlno. Stawkę uzupełnia zaś UKS SMS Łódź, który po sezonie 2011/12 wycofał się z IV ligi i przez trzy sezony bezskutecznie walczył o awans do „okręgówki” kończąc kolejne sezony w Klasie A na odpowiednio: 5., 2. (za Włókniarzem Pabianice) i 4. miejscu. Przed tym sezonem łodzian przeniesiono z grupy I do II Klasy A i wreszcie udało im się awansować.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments