Strona główna Aktualności Z miasta Święto Policji w Pabianicach

Święto Policji w Pabianicach

5

Policjanci z pabianickiej komendy świętowali dziś 97. rocznicę powołania Policji Państwowej. Przyznanych zostało 51 awansów.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12.00, jednakże nieoficjalnie rozpoczęła się jeszcze o godzinie 9.00, gdy kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach złożyło kwiaty i zapaliło znicze na grobach tragicznie zmarłych policjantów, a później razem z gośćmi, wzięło udział w mszy św. w kościele św. Mateusza.

Oficjalna część święta, odbyła się na przykościelnym placu, gdzie w obecności gości – reprezentacji urzędów miasta, okolicznych gmin, rady miejskiej i powiatowej, delegatów zaprzyjaźnionych komend policji oraz innych służb mundurowych, uroczyście wręczono awanse 51 funkcjonariuszom, odbywającym służbę w KPP w Pabianicach.

W imieniu komendanta wojewódzkiego policji, wręczał je jego zastępca – mł. insp. Dariusz Walichnowski w asyście komendanta powiatowego, mł. insp. Piotra Beczkowskiego, który od półtora miesiąca dowodzi pabianickim garnizonem. Komendant podziękował swoim podwładnym za obowiązkowość i sumienność podczas pełnienia służby.

– Życzę wam także, by każdy dzień w mundurze napawał was dumą i przynosił w zamian satysfakcję, uznanie oraz życzliwość – dodał insp. Beczkowski.

Padły również słowa wyrażające nadzieję na to, że organ ustawodawczy RP będzie formułował prawo w sposób pomagający policji pełnić swoją funkcję, by to policjant, a nie przestępca, znajdował się na pozycji uprzywilejowanej, a nie odwrotnie, co często ma w polskim prawie miejsce.

Uroczystości uprzyjemnił podkład muzyczny wykonany przez Gminną Orkiestrę Dętą przy OSP w Górce Pabianickiej pod batutą Roberta Kraski.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

policja świętowała 97 rocznice – dobre z czego 70 lat to Milicja Obywatelska i ZOMO z ORMO

Do jego wysokości Król Julian. A Zbyszek i Zbigniew to te samo imię?

A co tam robi sprzedawczyk Żeligowski ???

A kiedy policyjna impreza dla policjantów ateistów czy innych wyznań? Zawsze myślałam, że Policja to nie Policja Kościelna. Kiedyś wszyscy czerwoni, dziś czarni. Źle to widzę

Szczerze powiedziawszy ta tłuściutka to sexy :)…