Świetna gra koszykarek. Są liderem (ZDJĘCIA)

0

Grot Alles pokonał wysoko u siebie SMS II Łomianki i po dwóch kolejkach jest liderem tabeli 1 Ligi Kobiet.

Grot Alles Pabianice – SMS PZKosz II Łomianki 78:49 (29:18, 23:7, 14:10, 12:14)

Pierwszy mecz sezonu w Pabianicach lepiej otworzyły młodziutkie adeptki koszykówki z Łomianek (w składzie zespołu SMS PZKosz II znalazły się same zawodniczki z roczników 1999/2000). Po celnej trójce Anny Makurat było 0:3. Natychmiast sprawy w swoje ręce wzięła jednak Katarzyna Szymańska i po sześciu jej punktach z rzędu w minutę zrobiło się 6:3.Na 6:5 trafiła jeszcze Falkowska, ale pabianiczanki po celnych rzutach dwukrotnie Paranowskiej i Okonek odskoczyły na 11:5. Grot Alles systematycznie zaczął powiększać przewagę. W 6. min po trójce Bujniak było 16:8, a w 8. min za trzy trafiła Szymańska i było już 21:11. Dziesięciopunktowa przewaga utrzymywana była do końca kwarty, która ostatecznie zakończyła się wynikiem 29:18.

Wysoko wygrana pierwsza odsłona podobnie jak przed tygodniem w Olsztynie w zasadzie ustawiła mecz. Tym bardziej, że w czasie drugich dziesięciu minut pabianiczanki zdemolowały rywalki aż 23:7 i w zasadzie już do przerwy było po meczu. Grot Alles po połowie spotkania prowadził aż 52:25.

W drugiej połowie meczu szansę pogrania od trener Sylwii Wlaźlak dostały nominalne rezerwowe i mecz się wyrównał, ale wynik przez żaden moment nie był zagrożony. Trzecią kwartę wygraliśmy 14:10 i przed ostatnią odsłoną mieliśmy ponad 30-punktową przewagę. Minimalna przegrana w ostatniej części (12:14) nic już nie była w stanie zmienić, cały mecz wygraliśmy efektownie 78:49.

W spotkaniu tym zadebiutowała 16-letnia wychowanka naszego klubu, rzucająca Patrycja Kirsz, która przebywała na parkiecie prawie 6,5 minuty i zdobyła 4 punkty (2 celne rzuty za dwa na 2 próby!). Ponadto 8,5 minuty zagrała 18-letnia Dominika Szczygieł, a aż 21 min szansy otrzymała rok starsza Natalia Piestrzyńska. Najskuteczniejsze były zaś Katarzyna Szymańska (15 pkt.) oraz 19-letnia Sylwia Bujniak z Widzewa (14 pkt.).

Po dwóch kolejkach Grot Alles prowadzi w ligowej tabeli, a komplet zwycięstw mają jeszcze Politechnika Gdańska i AZS Uniwersytet Warszawski.

Grot Alles: Szymańska 15, Bujniak 14, Paranowska i Grzelak po 9, Okonek, Wajler, Kolasa po 7, Szałecka, Kirsz po 4, Piestrzyńska 2, Twardowska (Bogacka), Szczygieł po 0.

SMS: Ziobro, Zieniewska po 8, Kućko, Niełacna po 7, Makurat 5, Markowska 4, Banaszak, Falkowska, Szydłowska po 3, Ryng 1, Gzinka 0.