Strona główna Dzieje się Życie szkolne Sukces uczniów z I LO. Jadą na olimpiadę

Sukces uczniów z I LO. Jadą na olimpiadę

13
Alicja Wołosz i Stanisław Rutkowski zakwalifikowali się do ogólnopolskich etapów olimpiad historycznych.

Uczniowie klasy 3 H wzięli udział w dwóch różnych konkursach sprawdzających wiedzę historyczną. Alicja wystartowała w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej, od 1974 roku organizowanej przez największą organizację społeczną skupiającą badaczy i miłośników historii – Polskie Towarzystwo Historyczne.

Alicja w pierwszym etapie wygrała eliminacje międzyszkolne, które polegały na napisaniu pracy na zaproponowany przez organizatorów jeden z siedmiu tematów oraz udział w egzaminie ustnym. Świetny wynik pozwolił jej na udział w kolejnym etapie okręgowym. Po napisaniu egzaminu i kwalifikacji ustnej uczennica I LO zajęła 1. miejsce w eliminacjach okręgowych Olimpiady Historycznej i awansowała do etapu ogólnopolskiego. Odbędzie się on na przełomie marca i kwietnia w Gdańsku Jelitkowie.

Stanisław wziął udział w Olimpiadzie Wiedzy Historycznej. Tutaj również zorganizowano etap szkolny i okręgowy. W tym drugim uczeń naszego liceum zajął 4. miejsce na 28 uczestników z całego województwa i tym samym awansował do etapu ogólnopolskiego. Finał odbędzie się w kwietniu w Golubiu – Dobrzyniu.

Nauczycielem historii Alicji i Stanisława jest Ireneusz Polit.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

w przyszłości, na kasie w biedrze im się ta wiedza nie przyda…

Nie mierz wszystkich swoją miarą.

ja tylko przewiduję przyszłe zapotrzebowanie na lokalnym rynku pracy…

Powtarzam. Nie mierz wszystkich swoją miarą.

Masz małe pojęcie o przyszłość…. na przyszłość nie będzie potrzeba kasjerów ani kierowców będzie potrzeba ludzi… którzy potrafią przekonać innych ludzi do swoich racji czyli między innymi humanistów. Poczytaj o Ai.

Zastanawiam się na jakiej podstawie można zakładać ze mlodzi i bardzo zdolni ludzie będą pracowali na kasie w Biedronce. Myślę że przed nimi świetna przyszłość a osiągnięcia w konkursie poprostu pomogą im w realizacji marzeń.

Profesor Polit to już chyba „dinozaur pierwszego”. Cieszył się dobrą opinią za moich czasów, czyli roczniki 03-06. Tak myślę, że mu miło jak się trafiają bystre dzieciaki. Gratuluję wszystkim. I taka rada od absolwenta dla Was, doskonale jeśli lubicie historię, badajcie, poszukujcie, wyciągajcie wnioski, ale nie zapominajcie, żeby za młodu nauczyć się, jak to spieniężyć. Brzydkie to, ale bardzo prawdziwe. Mówią, żeby robić w życiu to co się lubi, aby nie odczuwać, że musimy pracować. Mocno się z tym zgadzam. Pracować i tak musimy, więc warto robić to, co się lubi.

Fajnie że dzieciaki mają swoją pasję, ale trzeba być świadomym że historia to mało przyszłościowa dyscyplina wiedzy – jak ktoś chce się z nią wiązać na dłużej to zazwyczaj kończy jako nauczyciel, pracownik muzeum, maks wykładowca na uniwerku.

co ty gadasz? cała warszawska do przekopania przez archeologów jest! 🙂

i do Miele albo Amazon?

Ty Geniusz? Czy idiota…

Po co uczyć się historii skoro i tak historię piszą na nowo jarek i czarnek ?

Last edited 1 miesiąc temu by gość

Panie Redaktorze.
Naprawdę możnaby przeczytać tekst przed opublikowaniem – niestety kolejny tekst z błędami.
„organizowana przez największą” – brakuje „jest”