Strona główna Dzieje się Życie szkolne Sukces młodych pabianiczan. Ich prace trafią do „kapsuły czasu”

Sukces młodych pabianiczan. Ich prace trafią do „kapsuły czasu”

0
fot. SP nr 13
Szkoła Podstawowa nr 13 ma powód do dumy. Troje uczniów zostało laureatami ogólnopolskiego konkursu literackiego, a ich prace będą zamknięte w „kapsule czasu”, w stolicy Małopolski.

Temat brzmiał: „Podróż wyobraźnią w przyszłość! Twoja miejscowość, nasz świat za sto lat? Opowiedz o tym!”. Jurorzy docenili to, jak poradzili sobie z wyzwaniem młodzi pabianiczanie: Małgorzata Cholewińska z VIIB („Podróż wyobraźnią w
przyszłość!”), Dominika Zięciak z VIIIB („Cyberprzestrzeń samotnej staruszki”) i
Antoni Michalski z VIB („Bitwa o Kraków”).

– Każda z tych prac trafi do „kapsuły czasu”, w formie oryginalnej i elektronicznej. Sama kapsuła stanowi mobilną rzeźbę architektoniczną, której bazową lokalizacją będzie prestiżowe miejsce przy ulicy Dolnych Młynów 10 w Krakowie. Stanie się ona wspólnym dziedzictwem, podarowanym następnym pokoleniom. Będzie otwierana za 10, 25, 50, 75 i 100 lat, aby porównać wizje autorów prac z teraźniejszością – wyjaśnia Bożena Hańczewska, wicedyrektor SP nr 13.

Wszystkie prace powstały pod okiem Edyty Makowskiej, nauczycielki języka polskiego i szkolnej koordynatorki konkursu „Serce kapsuły czasu”. Jego organizatorem jest fundacja „Tworzymy Kraków”.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments