Strona główna Na sygnale Stwierdzono nieprawidłowości w pabianickim escape roomie

Stwierdzono nieprawidłowości w pabianickim escape roomie

13
Zdjęcie ilustracyjne.

Strażacy są już po kontroli w jedynym pabianickim escape roomie zlokalizowanym we wschodniej części miasta. Kontrola to pokłosie tragicznego pożaru w Koszalinie, gdzie w pokoju zagadek zaczadzonych zostało 5 gimnazjalistek. 

Strażacy kontrolowali obiekt w poniedziałek od godz. 14.00.

– Stwierdzono 15 nieprawidłowości w obu budynkach – mówi Szymon Giza, rzecznik straży pożarnej w Pabianicach.

Nie było przeglądów instalacji odgromowej, elektrycznej i wentylacyjnej. Strażacy stwierdzili brak oznakowań dróg ewakuacyjnych i brak instrukcji postępowania w razie pożaru. Na terenie nie ma też hydrantu.

Największym uchybieniem jest brak możliwości natychmiastowego otwarcia drzwi w pomieszczeniu, gdzie odbywa się gra. – W tym przypadku nadany został rygor natychmiastowej wykonalności – informuje rzecznik. – Inne nieprawidłowości muszą zostać usunięte w określonym czasie.

Właściciel nie został ukarany mandatem. Inne kontrole m.in. prowadzone przez policję czy nadzór budowlany nie wykazały nieprawidłowości.

W piątek w Koszalinie, w jednym z takich miejsc doszło do pożaru, w których zginęło 5 nastolatek. Do tragedii doszło w wyniku wielu uchybień. Właściciel tamtejszego escape roomu został aresztowany na 3 miesiące. Ma zarzut umyślnego stworzenia niebezpieczeństwa wybuchu pożaru i nieumyślnego doprowadzenia do śmierci osób.

REKLAMA
Poprzedni artykułPolicja kontroluje dziś kaskadowo. Kierowcy, noga z gazu
Następny artykułDrogowcy w akcji, ale na drogach biało
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Cyt: „– Stwierdzono 15 nieprawidłowości w obu budynkach – mówi Szymon Giza, rzecznik straży pożarnej w Pabianicach.” „Właściciel nie został ukarany mandatem. ” Kierowca za niezapalone światła latem w słoneczny dzień karany jest bezwzględnym 200,- zł mandatem i punktami karnymi. Jak trzeba być ustawionym żeby przy stwarzaniu zagrożenia życia innych ludzi – dzieci i młodzieży przede wszystkim i przy 15 uchybieniach nawet mandatu nie otrzymać? Jakie trzeba mieć znajomości? Jakie dawać łapówki? Kto im nie pozwolił wręczyć mandatu? Ta buda powinna być zamknięta w trybie natychmiastowym! Chyba, że prezydent Mackiewicz, komendant milicji insp. Cezary Petrus i komendant PSP bryg. Andrzej… Czytaj więcej »

Ej gruby, zluzuj, to nie tak.
Problemem jest to, że polskie prawo nie wie co to „escape room” więc nie reguluje pewnych tematów. By wyjść z escape roomu, należy wykonać określone zadania. Jak zatem umieścić „awaryjne wyjścia”? Rozumiesz?

ja za światła, kiedyś nie dostałem nic, więc twoja teoria o BEZWGLĘDNYM mandacie 200zł się wali

Wali się twój względny przypadek, bo trafiłeś na policjanta z dobrym humorem…
Mnie kiedyś jeden odpuścił brak wszystkich dokumentów, bo był wkurzony na fakt, iż jego matkę z pracy zwolnili.

Nie wiesz jak to w Polsce jest. Zapalił sie escape room to kontrolują no bo jak. Urywały sie balkony też kontrolowali. Będzie następna tragedia to też coś będą kontrolować. Polak mądry po szkodzie.
P.S. A kto wydał pozwolenie na taką działalność. Czyzby wtedy nie było kontroli tych budynków.

Teraz się wzięliście do roboty ??????

Wg ciebie, to chyba powinni już latem !

Ale to jest takie typowe… Jakby teraz, nie daj Bóg, w jakimś markecie na terenie Polski wybuchł pożar, którego nie udałoby się stłumić w pierwszym działaniu poprzez niesprawne instalacje wodne, a przy tym zepsute drzwi ewakuacyjne, to co by się stało? W całej Polsce ogłoszono by akcję „kontroli marketów”. A nie można tego robić cyklicznie? Weźmy na to taki SDH „Trzy Korony”. Pieprzony bunkier, ani to ładne, ani zgrabne. Brzydka, brudna łuska pokrywająca ściany tej „stonki”. Wyobraźcie sobie tam teraz pożar, na piętrze. Wiecie co by się stało? TAM NIE MA OKIEN! Okna są jedynie od strony zaplecza oraz przy… Czytaj więcej »

Tak zburzyć i kolejną biedronkę postawić. Albo nie. Zburzyć i postawić coś za co Grzesiowi mieszkańcy będą bić pokłony.

Wystarczy przebudować do bardziej nowoczesnej, reprezentacyjnej formy. No ale to własność P.S.S. „Społem”, nic miastu do tego…

I bardzo dobrze, że miastu nic do tego bo jeszcze powstałby wodny raj.

Najlepiej pomnik L. K. ! Na czasie i poprawnie politycznie. Natomiast z powszechnym użytkowaniem byłoby najgorzej…

Z całym szacunkiem panie prof, nigdy mnie nie interesowało, ale chyba odpowiednie służby ( w tym S. P. ) wydają zgodę na funkcjonowanie obiektów, to raz. Dwa : teraz wszyscy pyskują na wygląd SDH ( fakt, estetyczny nie jest na dzisiejsze czasy ), ale gdy oddawano ów obiekt do użytku, to wszyscy byli zachwyceni, bo była to perła w ” koronie ” Pabianic.
Pozdrawiam optymistycznie szarym i ponurym dniem.