Strona główna Na sygnale Strażnicy zlitowali się nad starszym panem

Strażnicy zlitowali się nad starszym panem

26
85-latek nie mógł znaleźć wolnego miejsca postojowego więc zaparkował swój samochód na chodniku, w przejściu dla pieszych na głównym skrzyżowaniu w mieście. 

Tak frywolny sposób parkowania nie mógł umknąć uwadze pieszych, którzy niezwłocznie powiadomili straż miejską. Na miejsce przyjechał patrol z blokadą na koło. Urządzenie zostało zamontowane, a drzwi do Volkswagena Polo oklejone.

Starszego pana nie było co najmniej godzinę. Zdziwił się, gdy zobaczył blokadę na kolę. Za takie parkowanie powinien dostać mandat, ale strażnicy miejscy byli łaskawi i jedynie pouczyli 85-latka poruszającego się przy pomocy laski. Kierowca tłumaczył, że jest inwalidą, a musiał pilnie załatwić sprawy w urzędzie.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
26 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Mógł zostawic auto centralnie na pasach
albo na torowisku

Jak jest inwalidą to winien załatwić sobie prawo parkowania na „niebieskiej kopercie”, wtedy łatwiej odszukać wolną kopertę i zaparkować zgodnie z przepisami……
Na zdjęciu widoać wolne miejsc przed Kościołem Ewangelickim.

Last edited 2 lat temu by Marek

Przepisy są dla wszystkich jednakowe, takie same. Żadnych wyjątków.

Tja. Biedny starszy pan w nowym gulfie. A młodemu w renowacje z 2005 pińcset +

To polówka

A jednak biedny, bo to tylko Polo 😉

Znam tego pana. I wiem że strażnicy nie powinni być dla niego pobłażliwi choć faktycznie jest to starszy człowiek. Ten Pan na stałe nie mieszka w Polsce a auto jest wynajęte z lotniska. Z nim samym jest wiele problemów na każdej wspólnocie w której ma swoje nieruchomości.

I dziadek ma gofra sluzbowego😁

Trzeba być człowiekiem. Też mnie zdziwił widok tego samochodu, ale jak jest wyższa konieczność… niech 1szy rzuci kamieniem kto bez winy!

..

Last edited 2 lat temu by proszę

Dostałaś na tą chwilę pięć minusów, więc mamy w Pabianicach 5 osób bez grzechu!!!

a masz

6MTE-min.gif

Wyższa konieczność to może być ratowanie życia, a nie spoźnienie do urzędu.

Zabrac mu prawojazdy ! I na badania dziada

Fakt, postawił auto żeczywiście fatalnie ale często zauważam zajęte niebieskie koperty przez samochody nie posiadające niebieskiej kart inwalidy. Bardzo często takie karty wykożystują zdrowi młodzi ludzie a wystawiona karta należy do np ich dziadka babci lub chorego wuja. Pytanie do Straży Miejskiej – dlaczego nie reaguje na wezwanie dotyczące zajęcia koperty przez osobę nieuprawnioną? Co do wyrażonego zdania przez ZENKA to niech przemyśl to co mówi i pisze bo już niedługo będzie takim starym dziadem któremu zabiorą prawo jazdy i co w tedy?

Stary dziad powinien byc odpowiedzialny i sam sie wycofac z ruchu

Jeśli ktoś tak parkuje a obok było miejsce to powinien być skierowany na badania

Może ten dziadek to może krewny od wyścigowych mercedesów po warszawskiej ?

Podstawowe pytania ?
Czy „staruszek” oplacil bilet parkingowy ?
Rozumiem nie było miejsca 😉
Rozumiem jest invalidą
i nie miał naklejki na szybie😉

Ale bilet chyba oplacił ?
I strażnicy z tej oplaty go nie zwolnili
A w przypadku braku nałożyli mandat
Lub przekazali sprawę parkingowym

Narodowość?
pochodzenie ?

To może wiele wyjaśnić wiele z nonszalanckiego traktowania przepisów

Kurczę, łaskawa ta straż. Następnym razem jak będę musiał za potrzebą, a miejsca parkingowego nie będzie, to też tak zaparkuję samochód. Liczę na wyrozumiałość, w końcu pilna sprawa.

Last edited 2 lat temu by Tadzio

Ojej biedny staruszek… Za co niby taki uprzywilejowany? Dlaczego innym nie przepuszczają? Widziałam tego dziadka, ledwo na nogach stał. Nie wiem czy w takim razie powinien w ogóle prowadzić. Nie mógł znaleźć miejsca do parkowania? Na 100% znalazłby je pod kauflandem, pod sdhem, na kościuszki… No ale za daleko żeby iść…

Od teraz parkujta gdzie chceta ! A jak przyjedzie straz miejska trzeba powołać się na ten artykuł!!!

Możesz się co najwyżej powołać na artykuł który mówi, że masz prawo do odnowy przyjęcia mandatu. Wtedy pójdziesz do sądu, będziesz taki mądry jak teraz i powolasz się na ten artykuł prasowy

Last edited 2 lat temu by Chorąży

Młody kierowca, pewnie niedawno po przejsciu na emeryturę zdał egzamin

Przyznam że też tak parkuje na 5-10 minut np. Przed kwiaciarnią, bankiem, urzędem,. Specjalnie żeby poczuć się jak kierowcy em szóstek, ku siódemek i innych wypasionych wolwiaczy ;D

Fan Kadetta