Strona główna Aktualności Z miasta Strażnicy z inicjatywą dla harcerzy

Strażnicy z inicjatywą dla harcerzy

2

Strażnicy miejscy z okazji swojego święta zorganizowali rajd rowerowy w szczytny celu.

Dziś 29 sierpnia obchodzimy święto wszystkich pracowników administracyjnych jak i funkcjonariuszy straży gminnych oraz miejskich.

W tym roku pabianiccy strażnicy postanowili świętować ten dzień w specjalny sposób. Zamian uroczystej gali, komendant Tomasz Makrocki zorganizował rajd rowerowy w szczytnym celu.

Każdy mundurowy podczas rajdu wyposażony jest w aplikację liczącą pokonaną trasę (Endomonto). Każdy przejechany kilometr powędruje na konto pabianickiego hufca.

Pabianiccy harcerze zgłosili w konkursie projekt “Harcerska strefa Relaksu”, czyli nowy kompleks rekreacyjno-sportowy w Ośrodku Szkoleniowo Wypoczynkowym w Małeczu.

Cztery pierwsze organizacje, które osiągną najlepsze wyniki (decyduje liczba przejechanych kilometrów na rowerze) otrzymają nagrody pieniężne w postaci dofinansowania do zgłoszonych projektów.

Trasa przebiega od Komendy Straży Miejskiej do zbiornika wodnego Terenin – Duża Woda (ok. 20 km). W rajdzie wzięło udział 12 strażników.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułPabiks wraca do II ligi
Następny artykułWyremontowana i gotowa na przyjęcie uczniów
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Mam pytanie : ilu harcerzy i instruktorów ZHP jest zarejestrowanych w pabianickim Hufcu ,a ilu brało udział w rajdzie do Małecza ?

Pomysł godny naśladowania. Co raz bardziej Nasza Straż mi się zaczyna podobać. Nie myślą tylko o sobie.