Strona główna Aktualności Strażacy wylecieli do Turcji. W ekipie jest druh z Konstantynowa

Strażacy wylecieli do Turcji. W ekipie jest druh z Konstantynowa

13
Funkcjonariusze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej „Łódź” wyjechali na misję ratunkową do Turcji, gdzie w wyniku trzęsienia ziemi pod gruzami znajdują się tysiące osób. 

Strażacy weszli w skład Polskiej Ciężkiej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej HUSAR, która w poniedziałek około godz. 21.40 wyleciała do Turcji. W składzie jest 76 strażaków PSP z 8 psami z Łodzi, Krakowa, Warszawy, Gdańska, Poznania i Wałbrzycha.

Wśród ratowników jest Arkadiusz Głowacki, na co dzień pełniący służbę w JRG 9 w Łodzi, a po godzinach druh konstantynowskiej jednostki OSP.

W poniedziałek 6 lutego 2023 roku nad ranem w prowincji Gaziantep w Turcji nastąpiło trzęsienie ziemi o sile 7,6 stopnia w skali Richtera. Kataklizm dosięgnął również tereny Syrii. W ciągu doby doliczono się już blisko 5 tysięcy ofiar śmiertelnych. Wiele osób jest wciąć poszukiwanych, znajdują się pod gruzami zawalonych domów.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Wracajta Chłopy w całości i bez traumy!

Domyślam się że chłopaki za swoje oszczędności nie jadą. Podobna akcja była gdy gasili pożary lasów a Skandynawii.

Niewygodne pytanie ale ten wyjazd do Turcji jest finansowany z jakich źródeł?

Niewygodne, chyba dla ciebie. Nikogo to nie obchodzi. Ale odpowiem: z tych samych, z których finansowana jest pomoc udzielana nam przez słowackich odpowiedników GOPR, po naszej stronie Tatr.

Last edited 1 miesiąc temu by Jasiu

resortowych

Janek, to jest pomoc Państwa Polskiego, więc zapewne z budżetu, czyli za pieniądze wszystkich obywateli naszego kraju. Pomagamy wszyscy, a strażacy są the best jak zawsze. Najlepsze mundury w kraju.
Mówię o ludziach, bo te ciuszki po zmianach nie bardzo mi się podobają. Do koloru już się przyzwyczaiłam, ale te kapelusze? Jakby jechali do Australii. Mam nadzieję, ze mają ciepłe czapki, bo w Turcji mróz i śnieg.

A jakie to ma znaczenie za czyje pieniądze wyjechali?! Nie pojechali tam na wycieczkę, tylko pomagać ludziom, ratować ich życie!

Ogromne znaczenie ma to jak wydajemy pieniądze. Smutne jest to z mimo zadłużenia kraju, wciąż rozpędzamy politykę rozdawnictwa.
Jak strażacy chcą jechać, to niech jadą pomagać za swoje albo za pieniądze ludzi dobrej woli.

150 miliardów wydane na 500+, 2,7 miliarda na TVP, a tobie żal, można powiedzieć paru groszy, na ratowanie życia? To, co napisałeś brzmi jak populizm Konfy. Na szczęście nikt się ciebie o zdanie nie zapyta. Ciekawe, czy podczas „Powodzi Tysiąclecia” w ’97 byłeś tego samego zdania?

Last edited 1 miesiąc temu by Jasiek

Czas pokazał, że potrafimy się zorganizować i nieść pomoc ludiom w potrzebie. Może trzeba zorganizować zbiórkę dla ofiar tej katastrofy?

Lepiej wziąć ich pod swój dach

Nic z tego nie będzie, nie wspiera tego żadna telewizja i społecznie zaangażowana organizacja. Takie działanie może rozproszyć ludzi i odwrócić ich uwagę od jedynie słusznej sprawy jaką jest wojna na Ukrainie.

Skończ pieprzyć i zacznij pomagać: Adresy punktów miejskich zbierających dary dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii: 1. Poznański Punkt Zbiórki ul. Święty Marcin 25/L2, 61-803 Poznań czynny od godz. 16:00 dn. 8.02.2023 2. Punkt Zbiórki pod Poznaniem NSBC Metal ul. Świerkowa 4, 64-320 Niepruszewo Osoba kontaktowa: Hulusi Şahin +48 512 590 644 3. Warszawski Punkt Zbiórki Darów EACC, Nadrzeczna 7B, 05-552 Wólka Kosowska 4. Ośrodek Stowarzyszenia Türkpol ul. Rakowiecka 34/7, Warszawa Osoba kontaktowa: Nisa Sare Birden +48 576 528 972 5. Łódzki Punkt Zbiórki Ecolines Car, ul. Łódzka 42, Rzgów Osoba kontaktowa: Mehmet İmik +48 601 195 359… Czytaj więcej »

Last edited 1 miesiąc temu by Turek

Ewentualnie skończ pieprzyć i wpłać pieniądze:
konto nr 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem POMOC
wysyłając SMS o treści POMOC pod numer 72052 (koszt 2,46 zł)
Zbiórka pieniędzy na pomoc humanitarną ofiarom kataklizmu w Turcji i Syrii prowadzona przez serwis do tworzenia zrzutek Pomagam.pl we współpracy z Polską Misją Medyczną

Zbiórkę znajdziemy pod adresem:

https://pomagam.pl/trzesienie-ziemi

Pieniądze na pomoc medyczną ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii zbiera także organizacja Lekarze bez granic. Zrzutkę znajdziemy pod adresem:

https://pomagam.pl/lekarze-bez-granic

Last edited 1 miesiąc temu by Turek