Strona główna Na sygnale Staruszka wyszła z domu bez butów. Błądziła po Bugaju

Staruszka wyszła z domu bez butów. Błądziła po Bugaju

2
84-latka wyszła z domu bez butów zostawiając czajnik na włączonej kuchence gazowej. Interweniowała policja. 

8 listopada 2023 roku o godzinie 23.05 policjanci z pabianickiej patrolówki pojechali na ulicę Świetlickiego. Dostali zgłoszenie od jednego z kierowców o zabłąkanej staruszce.

– Mężczyzna przywiózł  seniorkę na stację paliw, gdyż samotnie błąkała się po ulicy i nie miała na sobie butów. Jeden z pracowników zadzwonił na numer alarmowy, by wezwać pomoc – wyjaśnia sierż. sztab. Agnieszka Jachimek z KPP Pabianice.

Okazało się, że 84-letnia pabianiczanka wyszła z domu i straciła orientację. Miała przy sobie klucze do mieszkania, jednak kontakt z nią był znacznie utrudniony. Policjanci szybko ustalili jej miejsce zamieszkania i wezwali na miejsce służby medyczne, które przewiozły ją do pabianickiego szpitala.

W tym czasie drugi patrol policji pojechał do mieszkania 84-latki. Funkcjonariusze zastali na miejscu otwarte drzwi do lokalu, wewnątrz było włączone światło, telewizor i kuchenka gazowa, na której stał nadpalony czajnik. Mundurowi natychmiast odcięli dopływ gazu i zabezpieczyli mieszkanie. Policjanci ustalili również rodzinę seniorki. Okazało się, że kobieta mieszka sama, ale codziennie zajmują się nią najbliżsi. Sytuację pabianiczanki będzie również monitorować dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach. Na szczęście pomoc przyszła w porę i nikomu nic się nie stało.

REKLAMA
Poprzedni artykułTragiczny pożar w bloku przy ul. Łaskiej
Następny artykułMarian Lorenczak zginął w pożarze. Był nauczycielem, radnym, naczelnikiem
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

opieka nad seniorami… byle lokal przejąć.. 🙁

Na Bugaju to nie trzeba być starym żeby zabłądzić🤪