Strona główna Aktualności Z miasta Staruszce zabrakło sił w drodze do sklepu. Pomogli strażnicy

Staruszce zabrakło sił w drodze do sklepu. Pomogli strażnicy

4
fot. straż miejska
Strażnicy miejscy mieli dzisiaj nietypową interwencję – pomagali jednej z pabianiczanek w zrobieniu zakupów.

Przed południem dwuosobowy patrol jechał ulicą Narutowicza. Gdy auto mijało jedną z kamienic, uwagę funkcjonariuszy przykuła starsza kobieta, która siedziała na schodach przed wejściem do budynku. Zatrzymali samochód, aby sprawdzić, czy nie potrzebuje pomocy. W trakcie rozmowy okazało się, że 86-latka wybrała się do sklepu, ale zabrakło jej sił, by do niego dotrzeć. Usiadła więc i odpoczywała.

Strażnicy dali staruszce maseczkę, zabrali ją do radiowozu i razem pojechali kupić potrzebne kobiecie artykuły spożywcze. Następnie patrol odwiózł ją na ulicę Bohaterów, gdzie mieszka pabianiczanka.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeszedłem się dziś w maseczce do sklepu i nie dziwię się staruszce. Nos zawalony glutami po chwili, więc ustami trzeba łykać powietrze. Maska śmierdzi jakimś syfem (jest orginalna z atestem). człowiek idzie i oddycha ustami bardziej intensywnie niż normalnie, bo tlenu brakuje. wdycha dwutlenek przed chwila wydychany… masakra jakaś. Ogólnie częstsze oddychanie i łapanie powietrza ustami, zamiast nosem który wyłapuje zanieczyszczenia. Jak ktoś ma beznadzieją bawełnianą maseczkę która nic nie daje to tylko bardziej naraża się na złapanie z powietrza wirusa bo zaciąga jak odkurzacz.

Brawo Panowie i Panie Strażnicy!

Oho….zaczyna się ocieplanie wizerunku….no fajnie że pomogli….a mandatow za ile tysięcy zł dzisiaj udało sie wypisać?

Henryk? Czyzbyś był jednym z tych co otrzymał mandat? Ty pewnie bys przeszedł obojętnie obok tej Pani. Widocznie w Strazy Miejskiej tez pracują ludzie z ludzkim odruchem mimo niskiego wynagrodzenia. Pewnie odpiszesz ze wozili Panią na zakupy słuzbowym pojazdem. BRAVO na takie akcje mogę płacic podatki. Henryku a gdyby to była Twoja Matka ????