Strona główna Aktualności Z miasta Starosta zarabia blisko 200 tys. zł rocznie

Starosta zarabia blisko 200 tys. zł rocznie

24
Krzysztof Habura

Sprawdziliśmy oświadczenia majątkowe radnych powiatowych. Zastanawia z czego żyje zadłużony po uszy były wiceprezydent Marek Błoch i co z pieniędzmi robi Irena Grenda.

Starosta Krzysztof Habura, który do rady powiatowej startował z okręgu nr 1 zarabia rocznie około 200 000 złotych brutto. Oprócz pensji starosty otrzymuje jeszcze wynagrodzenie za pracę w jednej ze spółek handlowych. To ponad 36 tys. zł rocznie. Na drugim biegunie znajduje się radny Prawa i Sprawiedliwości Marek Błoch. Były wiceprezydent w ubiegłym roku zarobił za pracę nieco ponad 5 tys. złotych. Ma za to ogromne zobowiązania w kilku bankach.

Była wicestarosta i aktualny członek zarządu powiatu Irena Grenda, choć zarabia rocznie ponad 100 tys. zł rocznie ma tylko 15 tys. zł oszczędności, 48-metrowe mieszkanie i 3-letni samochód. Na dodatek ma też zaciągnięty kredyt.

Stan oświadczeń z 1 grudnia 2014 roku. Opisy pod zdjęciami.REKLAMA
24 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

200tys zł?! Za co?! Darmozjady pie*dolone! Niech piastują te urzędy charytatywnie i pracują dodatkowo normalnie na etacie! Oto mistrzostwo w marnotrawieniu pieniędzy.

Czemu nie kandydowałeś miałbyś możliwość zarobienia takich pieniędzy. Charytatywnie to możesz sobie biednym dzieciom pogadać a nie piastować urząd.

Głupota. Zostawianie stanowisk administracyjnych bez pensji to proszenie się o korupcję.

Zastanawiam się czemu tu nie pomstują ludzie ile zarabia Starosta ?????
Odpowiedz porsta -facet z ukłądu

BO co jak co ale został wybrany przez mieszkańców powiatu jako radny powiatowy to po pierwsze.
A już sama rada wybrała go na takie stanowisko.
Nie jest to sztuczne stanowisko które powstała na potrzeby głosowania jak sobie życzy p. Mackiewicz.
.
To taka mała różnica 🙂

Drogi Marcinie ,tu masz racje ,to stanowisko nie jest sztuczne ,ale ile pan Habura takich stworzył dla swoich kolesi??????
I nikt nawet ręką nie ruszył A pani Kamińska pseudo dziennikarka Haburze i Platformie jest totalnie podporzadkowana
Artykuł na Ciebiade to manipulacja ,przy przekretach lokalnej Platformy
Ale kto jest u władzy ten jest świety dla Biedronki i tego nie wolno ruszyć bo straci sie ogłoszenia z miasta i z powiatu ŻENADA

Ha, ha, rada go wybrała no jaki naiwny jesteś , przecież to układy. Tak miało być i już on od koryta nie odejdzie.

Aniu, może pan Ciebiada najpierw skończy studia a potem weźmie się za politykę… w samym PiSie jest wielu lepiej wykształconych od niego 🙁

Tylko ze wielu wykształconych ludzi w PiS nie potrafiło tak wszystkim wczesniej pokierować ,jak Ciebiada
Od kiedy on sie za to wzioł są kąkretnie efekty 13 mandatów to nie przypadek ani ,nie pomoc wykształconych ludzi tylko cieżka praca Ciebiady,Łuczka i Kosmali

„Od kiedy on sie za to wzioł są kąkretnie efekty”
być może ludzie już zmęczeni byli PO i BSR i dlatego zagłosowali na PiS i nie jest to zasługa Ciebiady? a pan Ciebiada, który w kampanii najbardziej krytykował BSR i PO, teraz znalazł się na kolanach przed BSR, bo sobie stołek załatwić chce? miał robić porządki w mieście a tu sztucznie stanowisko tworzone dla niego! gdzie tu honor i wiarygodność? gdzie troska o dobro partii?
ps „kąkretnie” to Ty nad ortografią popracuj…

Idź stary do szkoły, bo bredzisz tłuku jak mało kto. Aaaa, i weź Ciebiadę ze sobą, będzie wam raźniej. Że też takie matoły mają poparcie w PiS-ie! : (((

Brawo Ania
Jeszcze wcozraj pisali i krytykowali prace dla Ciebiady ,choc jeszcze podobno nawet nie zaczoł .Ale kolesie z PO nie moga dopuscić normalnego czlowieka ,gdyz te stołki sa zarezerwoanane dla swoich kolesi
Zastanawiam sie jakie kompetecje miał nierób Habura ,by być starostą lub jego braciszek (ogrodnik) jako prezes MZK ??????

super, popieram !!

Polecam zaopatrzyć się w kalkulator i policzyć jeszcze raz. 175 tys., o których Pan/Pani pisze to kwota za 11 miesięcy. Pod tekstem wyraźnie jest napisane stan z 1 grudnia, czyli za 11 miesięcy 2014 roku.

Niszczą Ciebiadę bo jako jedny cały czas konsękwetnie dopiera im sie do tyłka .
A zrobili nagonkę na jego stanowisko ,bo pamietajcie nigdy w tym mieście PiS nie miał włądzy i tego sie boją
Habura i reszta bandy boi sie o swoje stołki więc atakuje ludzi spoza układu
Proszę zoabczyc ile sztucznych etatów jest stworzonych w ZWIKU dla Platformy ile w ZEC dla BSR a nie wspomnie gniazdo brudu MOSIR u Adamskiego ?????
Czemu tym nie zainteresowała sie Kamińska ,,???? odpowiedz jest prosta …
Dostała zlecenie na Ciebiadę od kolesi z Platformy i z BSR

popieram , cała prawda. Tylko w kółko czepiają się Ciebiady , który tak naprawdę dopiero będzie rozpoczynał swoją pracę. Ocenimy go po roku, ale Habura nachapał się wystarczająco i do tego nic nierób nie robi.

Jadwiga Wadowska Gryzel Oszczędności: 44 tys. zl, 1500 euro Nieruchomości: mieszkanie o pow. 74 m – 250 tys. (współ.), mieszkanie o pow 38 m – 130 tys. zł (współ.), mieszkanie o pow. 60 m – 60 tys. zł (współ.), kamienica – 250 tys. zł (współ.), garaż – 10 tys. zł (współ.), działka rekreacyjno-budowlana 1500 m – 200 tys. zł (współ.), działka rekreacyjna 2500 m – 150 tys. zł (współ.) Zarobki: zatrudnienie 19 552 zł, RENTA ZUS: 22 796, 28 zł, dieta radnej 13 255 zł Auta: Skoda Fabia 2005 r. – 14 tys. zł Kredyty: – RENTA oznacza rentę z… Czytaj więcej »

Różnica pomiędzy Panem Haburą oraz pozostałymi kolesiami i koleżankami z PO oraz BSR a Panem Ciebiadą jest taka, że tych pierwszych trzeba rozliczać i ewentualnie tępić za to co do tej pory zrobili lub nie, natomiast stanowisko dla Pana Ciebiady przyznawane w ten sposób nie tylko nie uzdrawia obecnej sytuacji, a tylko ją pogłębia. Nie można zwalczać innych tą samą bronią co się samemu walczy.

Tutaj troszkę przyznaję panu rację,choć jest w tej sprawie jedno ale???? Nie podoba mi sie jak wszyscy wypowiadają sie w temacie czlowieka ,który tak naprawdę nie zabrał w tej materii ,głosu Nie wierze gazecie pani Kamińskiej i tak naprawdę w żadnym z tych artykułów nie ma wypowiedzi Ciebiady ?????? Jeśli ma to być rzetelne i prawdziwe poznajmy obie strony ,a nie tylko wrzutki w jednego człowieka Natomiast jeśli chodzi o Haburę i resztę tego towarzystwa ,problem jest jeden,,, Proszę zauważyć że tylko jeden czlowiek wypowiadał się w kwestii mafijnych ukłądów w tym mieście ,a był to pan Ciebiada Może właśnie… Czytaj więcej »

Nikt nie broni Panu Ciebiadzie zabrać głosu. Nawet na łamach gazety Pani Hodak, która jako jedyna z większą przychylnością (bez zgryźliwych komentarzy) pisała o Nim jak i o całym PIS. Podejrzewam że nie chce zabrać głosu, bo co powie że nie chce stanowiska, które jest pod niego tworzone. Chodzą słuchy, że swoją zawziętością w ubieganiu się o stołek w ZEC-u spowodował poróżnienie w lokalnym PIS-ie. Jeżeli chciałby pokazać pozytywny wizerunek, to może warto aby sobie odpuścił walkę o ten stołek. Wszystkie fakty świadczą przeciwko Niemu. Krytyka układu w kampanii wyborczej a teraz wpisywanie się w ten układ, brak kwalifikacji i… Czytaj więcej »

Myślę że kolesiostwo z Platformy msci sie teraz rękoma Kamińskiej i pastwii sie nad panem Ciebiadą ,tak jak napisała Ania za kampanię. Znam pana Ciebiadę wiem jaki to jest czlowiek ,tyle błota ile wylano na jego osobę to poprosty żenujące Wstydzę sie że tak można zmieszać z błotem porządnego człowieka ,przez tą wstretną gazete Człowiek zbudowął tutaj świetne struktury PiS ,jest uczciwy ,pomaga ludziom biednym Widziałem teraz pana Ciebiadę na wigilii zorganizowanej przez pana Dobromira ,wiem ze pomaga jak może biednym Dlaczego sie o tym nie piszę tylko ta głupia gazeta niszczy czlowieka poprzez niesprawdzone artykuły Nie interesuje mnie czy… Czytaj więcej »

nie tylko Biedronka pisała o tym fikcyjnym stanowisku, wszystkie gazety i portale pabianickie pisały o tym, można wysłuchać nagrania z p. Wlaźlakiem na ten temat

uważasz Adamie,że Mackiewicz sam wpadł na pomysł stworzenia fikcyjnego stanowiska dla Ciebiady?
a pamiętasz jak Ciebiada w kampanii krytykował takie sytuacje? mamy to tolerować tylko dlatego,że facet pomaga innym?

radni PiS zostali postawieni w bardzo niezręcznej sytuacji, ciekawe, co oni o tym sądzą?

Chętnie kupię mieszkanie 48,20 m za 70 tys. zł od pani Grendy. Czy ktoś weryfikuje te oświadczenia? Albo cena sprzed 15 lat albo to mieszkanie to ruina.

Rządący w mieście robią co chcą!!
Dla przykładu:Kierownikiem Wydziału Komunikacji zostanie Marek K.były dyrektor pewnej szkoły.Kolega jednego z rządzących..Niby odbędzie się konkurs a wszystko już poukładane i to się nazywa demokracja..Sprawą powinien się prokurator zainteresować!!!