Strona główna Na sygnale Kryminalne Sroga kara za kradzież zniczy

Sroga kara za kradzież zniczy

2

Dwóch bezdomnych kradło znicze z pabianickiego cmentarza. Chcieli oświetlić pustostan, w którym nocowali. Jeden z mężczyzna usłyszał już zarzut ograbienia miejsca pochówku.

10 maja 2014 roku około godziny 14:30 dyżurny pabianickiej komendy otrzymał zgłoszenie od pracownika ochrony o dwóch mężczyznach kradnących wkłady od zniczy z grobów cmentarza ewangelickiego. Złodzieje podchodzili do pomników, skąd wyjmowali wkłady i chowali je do reklamówki.

Na widok ochroniarza jeden z mężczyzn uciekł, drugi przyłapany na gorącym uczynku został przekazany policjantom prewencji. 34-letni bezdomny miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu. W rozmowie ze stróżami prawa przyznał, że skradzionymi wkładami chciał oświetlić ciemny pustostanu, w którym od kilku dni pomieszkuje.

Mężczyzna usłyszał już zarzut ograbienia miejsca pochówku, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że niebawem jego wspólnik usłyszy również podobne zarzuty.

REKLAMA
Poprzedni artykułLimuzyną na meczyk
Następny artykułProkuratura prześwietli SP 13
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

34 lata i bezdomny, skandal. to zamiast mu pomóc wrócić do normalnego życia, to najlepiej wsadzić go teraz do paki (do 8lat) za kilka wkłądów do zniczy, bo chciał oświetlić pustostan, a taka księgowa która zaje**** kilkaset tysięcy zł chodzi po wolności. nasz kochany wymiar sprawiedliwości.

zgadzam się z poprzednim komentarzem!!! tu jest polska!