Strona główna Aktualności Z miasta Sprzątną śmieci wielkogabarytowe. Sprawdź harmonogram zbiórki

Sprzątną śmieci wielkogabarytowe. Sprawdź harmonogram zbiórki

4
Od 4 do 22 marca potrwa – pierwsza w tym roku – objazdowa zbiórka odpadów wielkogabarytowych z terenu miasta. Organizuje ją Urząd Miejski, odpady odbiera EkoRegion.

Można wystawić następujące rzeczy: zużyty sprzęt AGD i RTV, domowy sprzęt sanitarny, małe zużyte opony, metalowy złom, zużyte lampy i oprawy oświetleniowe, meble i elementy wyposażenia, baterie i akumulatory, elementy stolarki mieszkaniowej i gospodarczej, elementy i urządzenia z tworzyw sztucznych. Nie będą odbierane: gruz, kamienie, piasek, ziemia, oleje i środki chemiczne, lekarstwa, odpady budowlane, odzież, tekstylia, obuwie, tkaniny wystroju wnętrz, kołdry, pierzyny, szkło, opakowania po farbach i lakierach, odpady pochodzące z warsztatów rzemieślniczych, odpady zielone, odpady zawierające azbest i inne niebezpieczne.

Dodatkowych informacji udzielają spółka Eko-Region tel. (42) 215-51-41 lub Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego tel. (42) 22-54-628, (42) 22-54-629. Poza terminami zbiórki wielkogabaryty można dostarczyć samodzielnie i oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Warzywnej.

Sprawdź harmonogram zbiórki.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czemu artykuł tak późno? Czy takie wiadomości nie mogły by być z tygodniowym wyprzedzeniem?

Możesz jeszcze „awaryjnie” wybrnąć w z sytuacji, zostawiając przedmioty w miejscu które jest następne w kolejce. Mniejsze powinno dać radę się bez trudu, ale z naprawdę dużymi gabarytami może być problem.

Pamiętaj zatem na przyszły rok Jakubie, że gdy koty zaczynają sie marcować, odpady wielkogabarytowe pora szykować 😀

Ja tam nic nie wyrzucam, kto wie, jakie czasy przyjdą i co się jeszcze będzie mogło przydać 🙂