Strona główna Aktualności Sprawy Czytelników Sprawy Czytelników: rozjechana droga w Pawlikowicach

Sprawy Czytelników: rozjechana droga w Pawlikowicach

26

Podczas remontu drogi wojewódzkiej 485 wyznaczono objazd przed drogę gminną w Pawlikowicach (od Terenina Pawlikowic). Nadmierny ruch zniszczył asfalt. Otrzymaliśmy od Czytelnika zapytanie w tej sprawie.

„Chciałbym odświeżyć temat drogi w Pawlikowicach, tej zniszczonej, gdy był objazd. Był moment, że prawie przewróciła się tu ciężarówka. Podsyłam aktualne zdjęcia. Pod tą wodą na poboczu jest różnica poziomów min. 50-70cm. Aż się prosi o tragedię.”

O wyjaśnienie poprosiliśmy Marcina Wieczorka, wójta gminy Pabianice.
– Lada dzień ogłaszamy przetarg na kompleksowy remont tego odcinka. Będzie tutaj 1150 metrów nowego asfaltu wraz z ciągiem-pieszo rowerowym. Jest to jedno z zdań, na które otrzymaliśmy fundusze z Polskiego Ładu – mówi wójt.

Masz sprawę? Napisz do nas!
  Dozwolone formaty plików: jpg, jpeg, png, bmp, tiff / Maksymalny rozmiar: 3MB

  [wpgdprc "Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez witrynę. Ustawienia prywatności można zmienić tutaj - https://epainfo.pl/ustawienia-prywatnosci/"]

  REKLAMA
  Subskrybuj
  Powiadom o
  26 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  A co z odcinkiem w w stronę działek .Zapraszam na przejazd prywatnym samochodem Pana wójta

  A nowo wybudowana drogą już dostaje dziur a pasy są praktycznie niewidoczne bo się wytarły. Latarnie na tnodconku nie działają. Taki to remont.
  A dziury na drogach zastępczych…? To wygląda jakby ktoś moździerzem się bawił.

  Co to są „fundusze z Polskiego Ładu”? Według wielu ten program polityczny to największy bubel prawny od czasu odzyskania niepodległości.

  To są te fundusze, które zabrali nam z pensji wprowadzając nowy ład, żeby dać na remont drogi.

  .
  .
  .
  .
  .
  .

  Lada dzień ogłaszamy przetarg, a do tego czasu prosimy o przefruwanie ponad dziurą!

  Do czasu remontu podstawienie będą pontony by móc przedostać się w stronę Terenina😂😂😂

  Przetarg, czas na zakładanie ofert, rozpatrzenie, wybranie oferty oby w pierwszym podejściu, potem czas na realizację minimum to potrwa z 6 miesięcy nim coś zacznie się dziać, tak lada moment 🤣🤣😂🤦.

  Ten odcinek z tym fragmentem drogi to jest gminy, a odcinek z od cmentarza do lasu to już zdaje się należy do starostwa. Tu zdarza się że jedzie auto i robi placki w dziurach omijając inne. Kiedyś to się robiło porządnie. Ale jak się puszcza taki tonaż przez wiejskie drogi to nie ma drogi. To jest skandal żeby tak zaniedbać drogę przejętą kiedyś od gminy. I mydli się ludziom oczy że będzie remont za rok czy dwa. Mija czas i mówi się to samo, ale ludzie się cieszą bo co mają innego niż nadzieję. A nadzieja matką……..

  Zapraszam na odcinek Jadwinin- Bychlew. Boczna droga. Pobocze tak wyjeżdżone ze na asfalt trzeba rower wprowadzać. Ciężko wjechać. Taka różnica… Nowa droga. Latarnie tez już nie wszystkie świecą. Brakuje gospodarza.

  Oj nie ma nie ma. Radny i sołtys mają wszystkich w „głębokim poważaniu”.
  Jestem ciekawa ile to interpelacji złożyli w sprawie sołectwa.

  A najlepsze są te topole i sosny w pasie drogowym, co to zaraz kogoś zabiją… ale co tam… dopóki prokurator nie złapie wójta za jaja, to będzie jak jest….

  Tego właśnie nie rozumiem. Co za idioci sadzą drzewa w pasie drogowym. To powinno być zakazane. Powinny być krzaki, aby amortyzowały ewentualne uderzenia i wyłapywały spaliny. Często ludzie giną nie za prędkość swoją, a za idiotę, który wyprzedza nie prawidłowo, a oni zjeżdżają na bok aby uniknąć zderzenia. Drzewa jak najbardziej tak, ale w większej odległości od drogi.

  Dajcie spokój przecież w gminie wójt i pracownicy sa zarobieni wiecie ile to dokumentów trzeba przygotować. Jak dziura przeszkadza to tam nie jeździe. Kawa jest ważniejsza. A swoją drogą to wysłanie samochodu z szlaką i zagęszczarki napewno przerasta gmine. Kiedyś gmina reprezentowała jakiś poziom a teraz dorównała do miasta.

  Jaki pan taki kram.

  Tutaj potrzebna jest interwencja natychmiastowa !! Dojdzie do wypadku albo zaleje zaraz posesje znajdujacą sie obok !!

  Zapraszam dalej do Mierzączki, przez las (droga gminna) lub przez Różę (droga powiatowa). Do pabianic do pracy trzeba jeździć przez Dłutów lub przez Dobroń!

  Droga przez Róże od zawsze byla niczyja, a w Mierzączce to bociany pionowo startują 😉

  Na zebraniu jesienią obiecane było założenie oznakowania dla ruchu ciężarowego na tym odcinku. Nic z tym nie zrobiono po zakończeniu objazdu, a ciężarówki dalej korzystają z tej drogi, dalej ją niszcząc. Gminie zwracam również uwagę na oznakowanie numerów posesji na skrzyżowaniach, które nie odpowiada stanu faktycznemu.

  Wybraliście pisiora to macie. Dopiero co mówił w trakcie budowy ścieżki rowerowej, że drogi którymi kierowany jest objazd wykonawca ma oddać w takim samym stanie jak przed pracami.
  Ten wójt to tragedia.

  W miescie nie rzadzi PiS a takze zenada. Problemem jest to iz od lat sa te same osoby przy wladzy

  Trzeba wjezdzac w te dziury rozwalac felgi rowazlac opony rozwalac zawieszenie i zgłaszac do zarzadcy drogi i niech placi placi to szybko naprawi. Jezeli dobrze zrozumiałem to ma byc robiona droga miedzy tereninem a pawlikowicami a co z wyjezdzana droga od krzyzówki w strone cmentarza bo juz tam sie jezdzic nie da dziura na dziurze dziurca pogania . A tak obiecywali jak skonczy sie remont kolo amazona naprawia droge w pawlikowicach trzeba bylo wyrzucic gruz na jezdnie zeby nie jezdzili bo te ich obiecanki mozna sobie w d… wsadzic

  Nic nie będzie zwracał, bo od tego ma ubezpieczenie. Płaci za nie zawsze tyle samo, bez względu na to, ilu osobom ubezpieczyciel wypłaci odszkodowania.

  Nie kłam. Następna składka będzie droższa bo były wypłacane odszkodowania.

  Bzdura. To nie OC samochodu

  Ja będą naprawiać drogę tak jak budować salę gimnastyczną w szkole w Pawlikowicach to pewnie nasze wnuki postępy prac zobaczą…