Strona główna Aktualności Sprawy Czytelników Sprawy Czytelników: potrzebny plac zabaw

Sprawy Czytelników: potrzebny plac zabaw

5
Place zabaw sprawiają dzieciom wiele frajdy, jednak są rejony Pabianic, w których takich miejsc dla najmłodszych brakuje. Powyższego zdania jest każdym razie nasz Czytelnik, który poruszył ten temat, pisząc do naszej redakcji. 

„Mieszkam przy ulicy Karniszewickiej i myślę, że inni jej mieszkańcy zgodzą się z moją opinią. Chodzi o plac zabaw, a raczej jego brak. Nasze pociechy też chciałyby się bawić, niestety, nie mają gdzie… Czy urzędnicy nie mogliby pomyśleć o tej części Pabianic i taki plac zabaw urządzić? Tym bardziej, że miejsce jest, bo przy skrzyżowaniu ulic Karniszewickiej i Żelaznej znajduje się pusty plac, który by się do tego nadawał…”

Jak dowiedzieliśmy się w pabianickim magistracie, należy on do miasta, ale to działka inwestycyjna, przeznaczona do sprzedaży.

Masz sprawę? Napisz do nas:
  Dozwolone formaty plików: jpg, jpeg, png, bmp, tiff / Maksymalny rozmiar: 3MB

  [wpgdprc "Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez witrynę. Ustawienia prywatności można zmienić tutaj - https://epainfo.pl/ustawienia-prywatnosci/"]

  REKLAMA
  Subskrybuj
  Powiadom o
  5 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Miasto miało sprzedać tą działkę jak zrobili ulice karniszewcka do tej pory jej nie sprzedali ta działkę jest zakrzaczona I chodzą tą ludzie z psami się załatwiać nie jest zagrodzony niemam bilbordu na sprzedaż

  Niestety brakuje takich miejsc dla najmłodszych. Dobre miejsce na plac zabaw chciałabym wskazać nie zagospodarowaną od wielu lat działkę róg ul. P. Skargi i ul. Spokojnej. Nie każdy dysponuje trampoliną lub huśtawką we własnym ogródku, a i dzieci miałyby kontakt z rówieśnikami i dużo frajdy podczas wspólnej zabawy.

  Kiedyś w tym miejscu był plac zabaw. Jeszcze 30 lat temu na resztkach huśtawek bawiły się dzieci.

  Ja natomiast chciałam podziękować PSM za to, iż wybudowali place zabaw na osiedlach. Dzięki temu dzieci ( nie tylko z bloków) mają gdzie się bawić.

  A co to za tłumaczenie, że działka jest inwestycyjna? Można zmienić przeznaczenie a nie wszystko tylko sprzedać. Ludzie którzy tam mieszkają przecież też płacą podatki i coś im się należy.