Strona główna Aktualności Sprawy Czytelników: Co oświetlają latarnie uliczne o 8 rano?

Sprawy Czytelników: Co oświetlają latarnie uliczne o 8 rano?

5
foto: Czytelnik
Nastały czasy, kiedy szalejąca inflacja i bardzo wysokie ceny paliw zmuszają nas do ograniczeń w różnych aspektach życia. Tym samym powinny kierować się samorządy i zwracać uwagę na wszystko, co generuje niepotrzebne wydatki. Nasz czytelnik zwrócił się do nas z kwestią niepotrzebnego marnowania energii:

„Żyje już jakiś czas i wiem, że ten temat powraca jak bumerang w różnych częściach miasta. Wyjrzałem dziś rano przez okno i zobaczyłem świecącą się latarnię. Była 8:20 rano. Dla porządku sprawdziłem o której wstało słońce. Wschód był o 4:28. Z dużym zapasem zakładam, że godzinę później było całkowicie jasno. Wniosek jest taki, że przez prawie 3 godziny marnowano energię i pieniądze w tej i innych latarniach w okolicy, bo przecież są one połączone sektorowo. Pewnie jest jakiś wydział w ratuszu, który tym się zajmuje. Każdy teraz ogląda złotówki na wszystkie strony. Życzyłbym sobie, aby to samo robili rządzący, bo jak się orientuję to nie należymy do najbogatszych miast w Polsce”.

Masz sprawę? Napisz do nas!
  Dozwolone formaty plików: jpg, jpeg, png, bmp, tiff / Maksymalny rozmiar: 3MB

  [wpgdprc "Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez witrynę. Ustawienia prywatności można zmienić tutaj - https://epainfo.pl/ustawienia-prywatnosci/"]

  REKLAMA
  Subskrybuj
  Powiadom o
  5 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Dziś rano widziałem, że są włączone i, że coś przy nich naprawiają. Pewnie powinni je naprawiać w nocy, żeby nie marnować prądu.

  Nic nadzwyczajnego. Widocznie były prowadzone prace serwisowe, np wymiana źródeł światła, naprawa awarii… To normalna praktyka.

  Czepiają się wszystkiego. Nie świecą w nocy – bardzo źle, wzięli się za naprawę w ciągu dnia i zapalili latarnie do weryfikacji – niedobrze. Albo brak chęci do podjęcia tematów naprawdę ważnych.

  Bardziej bym sie martwil tymi drzewkami po 1000zl co powiat posiadzil wzdłuż dróg w ten upał i połowa już uschla

  Drzewka posadzone, kasa wydana w urzędzie wszystko się zgadza.