Strona główna Styl życia Spółdzielca online

Spółdzielca online

1

Chcesz sprawdzić ile wynosi Twój aktualny rachunek za wodę? Nie jesteś pewien, czy kwota, jaką wpłaciłeś za czynsz jest odpowiednia? Jeśli jesteś mieszkańcem Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, możesz te informacje uzyskać bez wychodzenia z domu.

Ze Strefy Mieszkańca, czyli platformy internetowej utworzonej dla Mieszkańców Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, możemy korzystać już od 7 lat. Od tego czasu Mieszkańcy Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej mogą mieć dostęp do swoich indywidualnych kont, za pośrednictwem strony internetowej spółdzielni. Okazuje się, że do tej pory swoje loginy i hasła do indywidualnych kont odebrało 2180 Mieszkańców spółdzielni. Miesięcznie korzysta z nich kilkaset osób.

Czym dokładnie jest Strefa Mieszkańca i co za jej pośrednictwem możemy załatwić?

– Wszyscy Mieszkańcy, którzy posiadają tytuł prawny do lokalu i odebrali login wraz z hasłem, mogą sprawdzić wszystkie naliczenia i płatności na następujących kontach: czynszowych, centralnego ogrzewania, zużycia wody, windykacyjnych i odsetkowych – informuje Agnieszka Wójcik z Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. – Mieszkańcy mogą również sprawdzić wysokość miesięcznych opłat i zweryfikować, czy w danym miesiącu wnieśli odpowiednie opłaty, a także sprawdzić indywidualne numery rachunków, na które należy dokonywać płatności.

Natomiast członkowie Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej za pośrednictwem Strefy Mieszkańca mają również wgląd do dokumentów spółdzielczych, do których dostęp umożliwiają przepisy prawa w zakresie spółdzielczości.

Co należy zrobić, by móc korzystać z tego rozwiązania? Nasza droga do Strefy Mieszkańca jest prosta i składa się dosłownie z kilku kroków:

Krok nr 1

Jeśli posiadasz prawny tytuł do mieszkania, udaj się do Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, mieszczącej się przy ul. Zamkowej 42/44 (pokój nr 3) lub do swojej administracji. Koniecznie zabierz ze sobą dowód osobisty.

Krok nr 2

Po weryfikacji danych osobowych otrzymasz login wraz z hasłem, dzięki którym będziesz mógł korzystać ze Strefy Mieszkańca. Wszelkie formalności zostaną załatwione na miejscu.

Krok nr 3

Wejdź na stronę internetową Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej
i za pośrednictwem przycisku umiejscowionego w górnym prawym rogu serwisu, przejdź do Strefy Mieszkańca.

Krok nr 4

Zaloguj się w platformie, wpisując w odpowiednie pola swój login oraz hasło. Hasło, które otrzymałeś w Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej zawiera spacje. Mają one służyć jedynie poprawnemu odczytaniu cyfr. Nie wpisujemy zatem spacji w pole „Hasło”.

Zalogowałem się. I co dalej?

System poprosi Cię o zmianę hasła użytkownika. Oznacza to, że hasło, które zostało automatyczne nadane przez pracownika Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej możesz zastąpić swoim prywatnym kodem dostępu.

Hasło musi mieć co najmniej 8 znaków. W jego skład powinny wchodzić wielkie, jak i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne. Im hasło jest bardziej urozmaicone, tym trudniej będzie je złamać.

Gdy hasło zostało zmienione: jesteś na stronie głównej serwisu

Tu znajdziemy podpowiedź od administratora o rozmieszczeniu poszczególnych zakładek, takich jak: dane osobowe, czynsz czy media odczytu i media rozliczenia.

Po lewej stronie dostępne są również dodatkowe informacje, podzielona na kategorie: remonty, walne zgromadzenie, władze, sprawozdania, akty prawne, stawki opłat dot. działalności gospodarczej, protokoły z posiedzeń zarządu, protokoły z posiedzeń rady nadzorczej oraz numery rachunków.

Co ciekawe, w zakładce „Remonty” znajdziemy inwestycje już zrealizowane
(dane od 2012 roku) oraz te, zaplanowane na rok bieżący. Dzięki temu możemy sprawdzić, które z budynków zostaną ocieplone, gdzie „wyrosną” kolejne pergole oraz w których blokach zamontowanie zostanie energooszczędne oświetlenie LED.

Dla lokatorów interesujących się działaniami władz Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej przydatna będzie zakładka „Walne Zgromadzenie”. Informacje w niej zawarte zostały podzielone na poszczególne lata. Klikając w rok 2017 mamy dostęp do majowego kolegium walnego zgromadzenia czy wykazu uchwał podjętych w tym roku.

Jeśli zapomniałeś hasła

Należy zgłosić się do Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, mieszczącej się przy ul. Zamkowej 42/44 (pokój nr 3) lub do swojej administracji. Po okazaniu dowodu osobistego zostanie nadane nowe hasło, które tak jak za pierwszym razem należy zmienić na hasło własne.

Warto wiedzieć:

Indywidualne konta bankowe zostały udostępnione mieszkańcom 1 stycznia 2011 r. Wpłaty dokonywane poprzez Bank Spółdzielczy PA-CO-Bank księgowane są elektronicznie na indywidualne konta Mieszkańców następnego dnia po dokonanej wpłacie.

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Szkoda, że żeby dostać login i hasło, będąc żoną męża, na którego jest mieszkanie, czy nawet mając upoważnienie nie chcą go wydać… Dziwić się że tak mało osób korzysta, a po drugie spora część mieszkańców to osoby starsze i im to życia raczej nie ułatwi…