Strona główna Sport Sporty walki Słabe otwarcie sezonu PTC w sportach walki. Tylko dwa trzecie miejsca

Słabe otwarcie sezonu PTC w sportach walki. Tylko dwa trzecie miejsca

0

Ogromny niedosyt może czuć kadra PTC po zeszłotygodniowych turniejach w zapasach kadetów i młodzików. Nie zachwycili także kadeci sumo.

Najbardziej bolesna dla klubu jest przegrana Michała Dybki, który brał udział w mistrzostwach świata kadetów w stylu klasycznym. Jego przygoda z zawodami w Gruzji zaczęła się od walki z Finem Vile Vaeinoe Juhani Salo w kategorii do 85 kg. Reprezentant Polski prowadził po pierwszej rundzie, niestety podczas wykonywania rzutu, który powinien dać mu zwycięstwo, sędziowie zaliczyli atak jako kontrę dla przeciwnika, a ten wykorzystał daną mu szansę i ostatecznie wygrał pojedynek. Michał miałby możliwość walki w repasażach, ale Fin nie dotarł do finału, przez co zapaśnik PTC zakończył turniej na dalekiej 13. pozycji.

Równocześnie w Warszawie rozgrywał się turniej zapasów w stylu klasycznym młodzików. Do walki po raz pierwszy po wakacjach stanęło 8 wychowanków PTC. Indywidualnie w kategorii wagowej do 66 kg trzecie miejsca zajęli Norbert Nowakowski i Mateusz Kłębowski. Pojedynki o brąz przegrali Piotr Ludwiczak (kat. 42 kg) i Adam Pokorski (kat. 59 kg), ostatecznie lądując na 5. miejscach. Pozostali reprezentanci pabianickiego klubu – Dominik Florczak, Igor Saktura, Kacper Sobczyk oraz Bartosz Nawrocki – zakończyli zawody poza pierwszą piątką.

Sezon wystartował także dla kadetów zmagających się w sumo, ale niestety, pierwszy raz od 4 lat, PTC wróciło bez medalu. Najbliższy wywalczenia krążka był Szymon Zastrużny, który zwyciężył w dwóch pierwszy pojedynkach, ale uległ w półfinale i w walce o brąz, lądując na 5. lokacie w kategorii do 65 kg. W tej samej kategorii Sebastian Szymczyk wygrał tylko raz, co dało mu 13. miejsce. W wadze do 55 kg, Jakub Didoch i Jakub Błachowicz zakończyli kolejno na 7. i 17. miejscach.