Strona główna Na sygnale Sierżant zatrzymał pijanego kierowcę

Sierżant zatrzymał pijanego kierowcę

5

36-latek jechał wężykiem drogą wojewódzką w Bychlewie. Niepewne manewry nie umknęły uwadze pabianickiego policjanta, którzy będąc po służbie zatrzymał niebezpiecznego kierowcę.

Do zdarzenia doszło we wtorek 27 kwietnia. Honda kierowana przez 36-latka dwukrotnie zahaczyła o pobocze. Funkcjonariusz nabrał podejrzeń, iż kierujący jest pijany lub może potrzebować pomocy. Niestety okazało się, że mieszkaniec powiatu pabianickiego „prowadzi auto na podwójnym gazie”. Sierżant Konrad Hornich wezwał na miejsce patrol ruchu drogowego, który zajął się nieodpowiedzialnym 36-latkiem. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny ponad dwa promile alkoholu.

Pabianicka drogówka w okresie od stycznia do końca marca 2021 roku zatrzymała 40 nietrzeźwych kierujących, o 6 więcej niż w zeszłym roku. Policyjna statystyka pokazuje, że mimo licznych apeli i prowadzenia wielu kampanii społecznych nadal na drogach można spotkać osoby kierujące „na podwójnym gazie”. Przypominamy, że jest to przestępstwo podlegające grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Za spowodowanie wypadku śmiertelnego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 12 lat w więzieniu.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo za dobrą robotę.

na zdjęciu to ten bohater co to z rana w krzakach a świetlickiego z suszarką wqrwia kierowców?

W krzakach to cię zrobił stary, co najwyżej.

To Ty jesteś ten biedak co najpierw zapitala 110, a później biadoli, żeby mu tylko prawka nie zabierać bo na utrzymaniu ma kota, rybki oraz psa ?

….chomika, kota rybki oraz psa
https://youtu.be/tM5IjUBVSfY