Strona główna Aktualności Z miasta Głosy radnych będą liczone

Głosy radnych będą liczone

10

Już wkrótce mieszkańcy będą wiedzieć więcej o posiedzeniach Rady Miejskiej. Umożliwi to specjalny system. Radni, ale nie wszyscy, poparli także działania prezydenta ws. ruchów dot. spółki PCM.

W celu zwiększenia jawności swoich działań, Rada Miejska postanowiła zakupić sprzęt elektroniczny, pozwalający na zarządzanie głosowaniami, debatami oraz cyfrową rejestrację obrad. Dzięki temu, mieszkańcy Pabianic będą mieli większy wgląd nie tylko w pracę poszczególnych radnych i wymianę poglądów między nimi, ale przede wszystkim dowiedzą się kto i za czym głosuje.

Jest to krok naprzód w stronę transparentności pracy Rady Miejskiej, po tym jak odrzucony został pomysł prowadzenia transmisji na żywo z sali obrad. Powodem upadku uchwały był zbyt duży koszt projektu. Obecny, przegłosowany bez głosu sprzeciwu przez 20 radnych, obciąży kasy miasta jednorazowo i nie będzie generował dodatkowych kosztów.

Dodatkowo, opublikowane zostało stanowisko RM w sprawie ewentualnej prywatyzacji Pabianickiego Centrum Medycznego. Prezydent Grzegorz Mackiewicz liczyć może na wsparcie 12 radnych (8 członków PiS nie wzięło udziału w głosowaniu). Rada popiera działania prezydenta, mające poprawić płynność finansową spółki i wyraża stanowczy sprzeciw ws. jej prywatyzacji.


baner-art

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo dla pana Madeja z PiS, który zainicjował całą sprawę.
Ja oglądał nie będę, ale chętnie posłucham…

Szanowna Redakcjo sesje Rady Miejskiej zawsze były jawne i może na nie przyjść każda osoba zainteresowana ich przebiegiem. Na poprzedniej Sesji Radny PiS Rafał Madaj złożył projekt uchwały dot. transmisji on line, wątpliwości wzbudził brak precyzyjnego zapisu w projekcie uchwały czy transmisja on line ma dotyczyć sesji czy sesji i obrad poszczególnych komisji Rady Miejskiej. Radny Madaj skorygował na miejscu swój projekt autopoprawką, ograniczając go do przekazu on line jedynie z sesji. W międzyczasie wywiązała się dyskusja podczas, której zostały podane koszty, jeżeli dobrze pamiętam przez Pana Rózgę, dotyczące transmisji zarówno sesji jak i komisji. I to te koszty faktycznie… Czytaj więcej »

Osobiście, bardzo serdecznie Panu Radnemu dziękuję za wyczerpującą informację. Z tego wynika, że władza, akurat w tej sprawie mataczy. Jest jakiś pomysł, aby zmusić ich do jawnych obrad ?

Największym orężem był, jest i będzie głos oburzonych mieszkańców. My ze swojej strony nie zamierzamy się poddać. Chociażby dlatego, że w moim głębokim przekonaniu wyeliminuje to zakusy władzy przed wpływaniem na końcowy przekaz medialny czego najlepszy przykładem są dzisiejsze publikacje konkurencji EPAinfo, która nawet na wczorajszą sesję się nie pofatygowała i teraz zwyczajnie manipuluje opinią publiczną, dramat
Sesje on line dają możliwość oceny mieszkańcom jak reprezentuje i co sobą reprezentuje wybranych przez nich radny, prezydent,
jakie były przyczyny wdrożenia tych czy innych rozwiązań

Pozdrawiam i Zapraszam na sesję !!!

Dzięki za wszystko.
Pozdrawiam.

Brawo Radni będący za jawnością i normalnością.
Władza mataczy, kręci i manipuluje. Radni POzbierani i Radni sitwy BSR na czele z Panem Prezydentem mają większość ale nie mają racji.
Pewnie Prezydent czeka na „czarną” sesję z udziałem dużej liczby mieszkańców, wtedy popuści.

W celu zachowania normalności pragnę również przytoczyć przebieg zdarzeń dotyczących sytuacji w PCM. W poniedziałek 03.10 odbyły się obrady Komisji Zdrowia Rady Miejskiej. Sama komisja została zwołana przez jej przewodniczącego Jarosława Lesmana w związku z otrzymanym sygnałem od pracowników Szpitala o planowanej dzierżawie trzech szpitalnych oddziałów. Niepokój pracowników wzbudził nienaturalny pośpiech przygotowań do dzierżawy oraz zrozumiałe obawy o własny los. Ponieważ przebieg obrad był szczegółowo opisywany ograniczę się jedynie do najważniejszych kwestii: Ogłoszony konkurs ofert trwał 5dni (w środku weekend) przygotowanie się w tak krótkim czasie do złożenia oferty jest po prostu niemożliwe. Do konkursu na oddziale ortopedii zgłosiła się… Czytaj więcej »

Ooo, cholera !… Ładne szambo zmontowali. No, po takiej informacji Pana P.R., to chyba trzeba rozesłać wici i ruszyć na UM. Nie może być tak, że szpital znów ktoś po kumotersku chce wydoić, zadłużenie chyba nadal rośnie, pracownicy traktowani jak śmieci a władza UM-PCM frymarczy mieszkańcami.

Faktycznie orłem się nie czuje, w obłokach nie latam, nie robię we własne gniazdo, i nie wiszę w klasie nad tablicą. Co do innych cech to jeszcze nie pierdzę w stołek i nie śpię w krawacie. Odpowiadam na Pana/ Pani zaczepkę tylko w celach rozrywkowych. Ciężko traktować poważnie kogoś kto próbuje cię obrazić ale ma tak brzydkie nazwisko, że się nim nie chwali. Życzę wszystkiego dobrego.

Panie ” kermit ’
Ja osobiście nie znam nikogo z Pańskiej listy, ale chyba nigdy nie dowiem się, co i Pan potrafi, oprócz krytykanctwa. A transmisje, moim skromnym zdaniem, są potrzebne, nie tylko dla mnie. Jeśli natomiast o ptaszkach mowa, to Pan albo koliber, albo nie Daj Boże sęp…