Strona główna Aktualności Polityka Sąd wydał dziś wyrok w sprawie szkalowania burmistrza

Sąd wydał dziś wyrok w sprawie szkalowania burmistrza

0
Po szkalujących i obrażających Roberta Jakubowskiego słowach, jakie ponad trzy lata temu w trakcie kampanii wyborczej pojawiły się w anonimowej gazetce rozdawanej mieszkańcom, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego doczekał się sprawiedliwości.

Dzisiaj w Sądzie Rejonowym w Pabianicach zapadł wyrok. Osoby, które były odpowiedzialne za to szkalowanie (o sprawie pisaliśmy na portalu konstantynow.info) zostały uznane za winnych.

– Oczywiście chodziło tylko i wyłącznie o to, aby w opinii wyborców wywołać przekonanie, że nie jestem odpowiednim kandydatem na to stanowisko (burmistrza – przyp. red.). To był przejaw bezpardonowego ataku, będącego potwierdzeniem zdziczenia obyczajów. Nigdy nie sądziłem, że w dzisiejszym świecie można się aż tak dalece posunąć – mówił po ogłoszeniu wyroku Robert Jakubowski.

Po tym, jak burmistrz złożył w prokuraturze zawiadomienie o przestępstwie, ta wszczęła postępowanie, ustaliła sprawców i postawiła im zarzuty. Wyrok nie jest prawomocny, ale Robert Jakubowski przyznał, że czyni on zadość jego oczekiwaniom, gdyż…

– Jednoznacznie potwierdza, że oskarżeni swoim zachowaniem wyczerpali znamiona przestępstwa i spotka ich za to słuszna – stwierdza.

Wyrok zapadł wobec dwóch osób. Jak usłyszeliśmy od burmistrza, każda z nich ma zapłacić po 10 tys. zł grzywny, po 5 tys. zł na dom dziecka w Porszewicach, obie zostały też zobowiązane do publikacji przeprosin na łamach lokalnej prasy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments