Strona główna Aktualności Z miasta Są pieniądze na wymianę węglowych pieców

Są pieniądze na wymianę węglowych pieców

2

Przez cały tydzień (do piątku włącznie, do godz. 12) w wydziale ochrony środowiska Urzędu Miejskiego można składać wnioski o dofinansowanie wymiany pieców węglowych na bardziej ekologiczne. 

To dzięki przystąpieniu Pabianic do drugiej edycji programu ograniczania niskiej emisji na lata 2018 – 2019, który ogłosił Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

– Propozycja jest skierowana do osób fizycznych i wspólnot mieszkaniowych, będących właścicielami, współwłaścicielami, użytkownikami lub współużytkownikami nieruchomości położonych na terenie Pabianic, oprócz lokali znajdujących się w budynkach komunalnych – wyjaśnia Aneta  Klimek, rzecznik prasowy magistratu.

Maksymalna dotacja na nowe źródło ciepła wynosi 50% kosztów związanych ze zmianą sposobu ogrzewania i obejmuje wymianę kotłów węglowych (bez projektów i robót budowlanych). Kocioł może być zainstalowany jedynie tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia budynku do sieci ciepłowniczej lub gazowej. Inwestycje w ramach bieżącej edycji programu muszą być zrealizowane do końca lipca.

Na poprawę jakości powietrza WFOŚiGW przyznał 1 mln 81 tys. zł. Poprzednim razem ta kwota wynosiła 1 mln 483 tys. zł.

– Podpisano już około 250 umów z mieszkańcami na dofinansowanie wymiany pieców węglowych. W ubiegłym roku wykonano inwestycje na osiemnastu nieruchomościach, od początku bieżącego – na około siedemdziesięciu – dodaje rzecznik.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

A jest jakaś informacja czy jest możliwość położenia gazy w ulicy Jasnej/POlnej

Mam tylko jedno pytanie… Dlaczego ten artykuł ilustruje komin z czarnym dymem z kaplicy Sykstyńskiej…jaki związek ma treść artykułu do nieudanego głosowania podczas konklawe? No przecież ten dym unosi się tam co kilka , kilkadziesiąt lat aż tak powietrza nie psuje szczególnie w Pabianicach ..