Strona główna Aktualności Biznes Ruszyły prace w Tkalni, ale negocjacje wciąż trwają

Ruszyły prace w Tkalni, ale negocjacje wciąż trwają

3

Inwestor centrum handlowo-rozrywkowego Tkalnia przy ul. Grobelnej nie podpisał jeszcze ostatecznej umowy z wykonawcą, jednak firma Awbud weszła już na plac budowy. 

Jak informowano w lutym, do końca kwietnia miała zostać podpisana umowa pomiędzy inwestorem A&A i wykonawcą na budowę obiektu. Tymczasem firmy podpisały aneks do listu intencyjnego, na podstawie którego do końca maja przedłużyły się negocjacje.

– Umowa jest dość długa i cały czas uzgadniamy wszystkie szczegóły – wyjaśnia Adrian Majsterek z A&A Marketing Sp. z o.o. Holding Sp.k. – Nie ma jednak opóźnień w harmonogramie i firma ma już zlecone pierwsze prace.

Faktycznie pracownicy firmy Awbud weszli już na teren przy Grobelnej. Zapis o wykonawcy widoczny jest również na tablicy informacyjnej.

Tymczasem jak przyznał Adrian Majsterek, 80 procent powierzchni sklepu jest już wynajęta.  Jak na razie większość podmiotów, które będą prowadziły sprzedaż w Tkalni to tzw. sieciówki jak CCC, Media Expert, Smyk czy Pepco.

– W ostatnim etapie wynajmu chcemy postawić na tutejsze firmy. Chcemy, żeby Tkalnia była lokalna – dodaje inwestor, który miejsce dla pabianickich firm widzi głównie w tzw. pasażu. – Ta część ma żyć kuchnią, kawą czy świeżymi owocami.

Tak ma wyglądać pasaż

Jeśli wszystko pójdzie według planu, prace budowlane mają zakończyć się w kwietniu przyszłego roku. Szacowana kwota inwestycji to 44,5 mln złotych.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

papa 3 korony i sklepy w okolicy ,tak sie dba o polski handel same obce sieciowki a dla rodzinnych firm owoce kuchnia ,zapomnieli o empiku ktory zmiecie Pabianickie ksiegarnie .gratuluje

Jak zmiecie? Przy swoich cenach? W Porcie już jest i jakoś nie wpłynęło na nasze księgarnie. Pamiętaj, konkurencja jest wskazana. Ja jako klient decyduję gdzie pójdę i nie zawsze wyznacznikiem jest cena. A 3 korony spokojnie sobie da radę. Szczególnie sklep elektroniczny na górze. wPmGa

Sklep elektroniczny na górze może i tak, chociaż nie wiem czy warto trzymać otwarte 3 korony dla jednego wtedy już najemcy. Problem 3 koron jest inny. Mianowicie bardzo zły zarząd nie zadbał o wyremontowanie tego budynku dużo wcześniej. Tak najemcy by pozostali.