Strona główna Aktualności Z miasta Rusza przebudowa przejazdu kolejowego

Rusza przebudowa przejazdu kolejowego

11
Za kilka dni rozpoczną się w Pabianicach kolejne prace związane z modernizacją linii kolejowej nr 14 między Łodzią Kaliską i Zduńską Wolą. Przebudowany zostanie przejazd drogowo – kolejowy na ulicy Lutomierskiej.

Inwestycja wymusi jego zamknięcie, toteż będziemy musieli korzystać z objazdów. Początek robót zaplanowano w najbliższy poniedziałek, 31 sierpnia. Wtedy ruszy ich pierwszy etap, mający potrwać około 14 dni.

Co wejdzie w zakres przedsięwzięcia? PKP Polskie Linie Kolejowe wyremontują tory, wymienią płyty oraz położą nowy asfalt, co zapewni lepszy przejazd zmotoryzowanym użytkownikom dróg.

– Prace obejmą najpierw jeden tor. Po drugim ruch pociągów będzie odbywał się normalnie. Otwarcie przejazdu nastąpi po dwóch tygodniach. W kolejnym etapie, przewidzianym na listopad bieżącego roku, roboty zostaną przeniesione na drugi tor. Wtedy znów zamkniemy przejazd – informuje Rafał Wilgusiak z zespołu prasowego PKP PLK.

Na czas prowadzenia robót trzeba liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu.

– Objazd dla tranzytu jest wyznaczony od węzła Pabianice Północ trasą S14 do węzła Dobroń, następnie do Pabianic przez Chechło Drugie, Chechło Pierwsze i ulicę Łaską – wyjaśnia Marcin Chmielewski, zastępca naczelnika wydziału infrastruktury technicznej i komunikacji w magistracie.

Jak można się jednak spodziewać, wzmożony ruch samochodów będziemy obserwować przede wszystkim na ul. Karniszewickiej. Na jej skrzyżowaniu z ul. Wspólną pojawi się tymczasowa sygnalizacja świetlna.

Na zlecenie PKP PLK w naszym mieście zostały wcześniej zmodernizowane przejazdy na ul. Wspólnej i Torowej.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Skoro to remontują teraz to przejazdu pod torami pewnie się nie doczekamy.

Jak widać PKP-PLK i GDDKiA się nie dogadały, a jakie tam były plany… Miał być parking pod estakadą zaczynającą się koło młynów, kończącą się na rowie melioracyjnym, czyli obecnym wiadukcie, przystanek na estakadzie. Tak czułem, że to zbyt piękne aby było możliwe…

GDDKiA się nie dogada, bo właśnie buduje zachodnią obwodnicę Łodzi. Prawdopodobnie jak ją skończy to drogę krajową nr 14 uzna za niepotrzebną i stanie się ona drogą wojewódzką. Dlatego GDDKiA nie chce inwestować w wiadukt. A jak już się stanie tak jak napisałem to na taką inwestycję Zarządu Dróg Wojewódzkich nigdy nie będzie stać, więc wiaduktu nie będzie. Zapewne z tego samego powodu nie chcą zainwestować w rondo Sikorskiego / Warszawska.

Last edited 2 lat temu by Znissmaczony

jezdze codziennie z pabianic do konstantynowa. Mam nadzieje,ze przejazd przy lublinku bedzie otwarty, zanim zamkniecie na lutomierskiej.

niedługo z zatorza do miasta trzeba będzie przejazdem z dobronia jechać!

W Dobroniu przejazd również zamknięty 😀 😀 😀

Widzę, że PKP robi wszystko, aby zniechęcić pasażerów od podróży koleją. Jest już nowy rozkład obowiązujacy od 30 sierpnia. Ja wsiadam na rower. Minus 148 Dla Was na migawce. Kto podbija?

Czy usuną tu druznika? Czy ktoś brał pod uwagę niebezpieczeństwo z tym związane? Tiry stojące na torach gdy na luyomierkisej/partyzanckiej jest czerwone światło….

Czy zakupisz słownik ortograficzny?

Może zrobią jak na Torowej… Niby automaty, ale za każdym razem gdy rogatka idzie w dół, lub w górę przy sterowniku pojawia się osoba, żółta chorągiewka też tam wisi. Według mnie chodziło tylko o wymianą zapór na półzapory. Nie zdziwię się, jeżeli te dwa przejazdy, Wspólna i Lutomierska, pozostaną bez zmian.

prac modernizacyjnych niszczone są drogi osiedlowe i ulice dojazdowe do dworca PKP na Zatorzu? Są one nieutwardzone. Przez okres modernizacji koleji przejeżdża nimi ciężki sprzęt. Po deszczu tworzą się głębokie stawy. Zwracam się z prośbą do nadzorujących te prace by pomyśleli o mieszkańcach i chociaż naprawili to co popsuli. Zatorzanka