Strona główna Aktualności Z miasta Rusza nabór wniosków o szkolne stypendia

Rusza nabór wniosków o szkolne stypendia

0
Magistrat oraz szkoły rozpoczną po weekendzie nabór wniosków o przyznanie stypendium. Mogą się o nie ubiegać rodzice i opiekunowie dzieci oraz słuchacze kolegiów pracowników służb społecznych, znajdujący się w wyjątkowo trudnej sytuacji materialnej. 

Finansowa pomoc jest udzielana na dziesięć miesięcy, a pieniądze są wypłacane dwa razy w roku – w grudniu za cztery miesiące (od września) i w czerwcu za kolejnych sześć. Na jakie cele? Pokrycie kosztów zajęć pozalekcyjnych (np. sportowych i kulturalnych), zakup podręczników, przyborów szkolnych, odzieży sportowej, pomocy naukowych, wydatków na przejazdy do szkoły oraz innych związanych z edukacją.

– Warunkiem otrzymania pieniędzy jest dochód, który nie przekracza 528 złotych netto na jedną osobę w rodzinie oraz przedstawienie imiennych rachunków – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy magistratu. – Takie stypendium przysługuje zarówno uczniom szkół publicznych, jak i prywatnych (jednak nie dłużej niż do ukończenia 24 lat – przyp. red.), którzy są mieszkańcami Pabianic.

Wnioski można pobierać w wydziale edukacji, kultury i sportu przy ul. św. Jana 10 oraz w szkołach i tam też je składać, z załącznikami o dochodach za sierpień. Czas na to jest od 2 do 15 września.

Ponadto w sytuacji losowej (choroba, śmierć rodzica, zalanie, pożar itp.) uczniowi przysługuje zasiłek. Wniosek o niego, z dokumentami potwierdzającymi taką sytuację, należy złożyć najpóźniej dwa miesiące po zdarzeniu. Przyjmują je szkoły oraz wydział, one też wydają wnioski.

REKLAMA
Poprzedni artykułWypadek na starówce. Zderzenie nagrały kamery
Następny artykułNocna przejażdżka nastolatków zakończona na drzewie
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments