Jeszcze w tym miesiącu powinny rozpocząć się prace związane z realizacją inwestycji, na które czekają mieszkańcy gminy Dobroń. Chodzi o budowę przedszkola i sali gimnastycznej w Chechle Drugim oraz termomodernizację dwunastu budynków użyteczności publicznej.

Przedsięwzięcia te zostaną sfinansowane z dwóch źródeł – pieniędzy unijnych w wysokości 16 mln zł (pozyskanych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020) oraz z budżetu gminy. Całość oszacowano na 30 mln zł.

fot. Gmina Dobroń

 

– Umowa z wykonawcą – Polską Spółką Energetyczną – została już podpisana – informuje Robert Jarzębak, wójt gminy Dobroń. – Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to nowe przedszkole i sala gimnastyczna będą gotowe na koniec października przyszłego roku. Obydwa te obiekty to koszt około 10 mln zł.

Dwukrotnie więcej pochłonie natomiast kompleksowa termomodernizacja dwunastu budynków użyteczności publicznej. Zakwalifikowano do niej szkoły (SP w Mogilnie Dużym, SP w Chechle Drugim, SP i ZS w Dobroniu), ośrodek zdrowia, Urząd Gminy oraz budynki komunalne.

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments