Strona główna Aktualności Z miasta Rozpoczęła się modernizacja ryneczku na Bugaju

Rozpoczęła się modernizacja ryneczku na Bugaju

8

Wprowadzone zmiany mają zapewnić komfort sprzedawcom, kupującym i okolicznym mieszkańcom.

Pabianicka Spółdzielnia Mieszkaniowa rozpoczęła właśnie pierwszy etap prac. Budowany jest parking na około 40 samochodów od strony ul. Nawrockiego, od wjazdu pod „pawilon” do pergoli śmietnikowej.

Następnie wykonane zostanie zadaszenie placu znajdującego się pomiędzy Pierogarnią a sklepikami. Tam jest teraz prowizoryczny parking. W nowe miejsce będą mogli przenieść się sprzedawcy, którzy handlują teraz w ciągach komunikacyjnych. Nieopodal stanie też kontener sanitarny oraz gospodarczy dla obsługi targowiska.

Opisane wyżej plany władze PSM chcą zrealizować w tym roku.

– Następnie, utwardzony ma zostać teren znajdujący się przy skrzyżowaniu Nawrockiego i Grota Roweckiego. Obok, przy stacji transformatorowej planowana jest budowa kolejnych 10 miejsc parkingowych – opisuje Sławomir Urbańczyk z PSM.

Duże udogodnienia czekają zmotoryzowanych lokatorów bloku nr 11 (Grota Roweckiego 21). Przy wjeździe w uliczkę prowadzącą do klatek schodowych zainstalowany zostanie szlaban sterowany zdalnie. Mieszkańcy zostaną wyposażeni w piloty, by móc parkować przed swoim blokiem. Szlaban będzie reagował na sygnały pojazdów uprzywilejowanych.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czy firma z Chechła Pierwszego wykonująca prace przy ryneczku działa koleżensko z PSM? Ludzie, czy PSM Pabianice nie jest zobligowana do posiadania BIPu i zamieszczania przetargów na wykonywanie usług etc.? Wystarczy spojrzeć, że tylko jedne firmy w kółko wykonują prace dla PSM. Nic tylko siedzieć w kieszeni odpowiednich osób i kasować pieniądze spółdzielców.

Wszystko pięknie, ale co z parkingiem dla bloku nr 8? Odwieczny problem z parkowaniem auta czy to przy rynku pod Kawiksem, czy po drugiej stronie ulicy. Może PSM ma jakiś pomysł na parking ?

Żal dupę ściska, jeśli by nie wygrali przetargu to by nie mogli tam wejsc.

Robi spółdzielnia źle nie robi też źle. Nie pasuje mozecie wyprowadzić się do budynków romoskich zobaczycie ile miaato robi. Narzekać to każdy potrafi.

Wjazd z Nawrockiego na rynek niech w końcu poprawią bo te prowizoryczne płyty straszą już z 10 lat

do Gal Anonim: tak, są przetargi.

Ciekawe, czy przy okazji budowy parkingu pojawią się nowe parkomaty. Bo jeśli tak, to to będzie zwykłe skurwy***twoje.

Ten parking robi spółdzielnia a nie miasto. Jak by miasto robiło to parkomaty były by postawione.