Strona główna Na sygnale Kryminalne Rozbój na Piaskach. Sprawca wciąż poszukiwany

Rozbój na Piaskach. Sprawca wciąż poszukiwany

22
Policja zajmuje się sprawa rozboju, do którego doszło w ubiegłym tygodniu na ul. Odrodzenia. Niestety, napastnika nie udało się zatrzymać.

W czwartek 30 grudnia około godz. 23.00 na ulicy Odrodzenia napadnięta została 73-letnia kobieta. Mężczyzna zaszedł poszkodowaną od tyłu, wyrwał torbę i uciekł.

Niestety, z uwagi na porę dnia i element zaskoczenia, trudno jest ustalić rysopis sprawcy.
Policjanci prowadzą dochodzenie w tej sprawie. Pomocne mogą być nagrania z monitoringu, bądź zeznania świadków.

Policja przestrzega jednak starsze osoby przed poruszaniem się po ulicach w samotności.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Kiedyś w nocy to było nie do pomyślenia aby ktoś napadł na starszą osobę a w nocy chodziło się spokojnie i policjantów było widać , teraz normalnie chodzą jak kury , ściemnia się to siedzą w komisariatach na grzędach a jak już mają wyjść to tylko samochodem a jak widzą grupkę chuliganów to albo zawracają albo udają że nie widzą , to co się dziwić przestępcą że robią co chcą , policji już nie zmienimy
Może trzeba jak z kierowcami , wyższe kary dla przestępców
Jak teraz jedzie się przez miasto to wszyscy max 60km/h

Kiedyś dzielnicowy znał wszystkich mieszkańców swojego terenu. Kiedyś podchodził pomachał palcem żeby nie przeginać i wystarczyło. Teraz raz że nikt nie wie kto jest u niego dzielnicowym, to dzielnicowy i reszta mundurków się chowa. Zamiast pomachania paluszkiem walą mandaty z górnej półki które oprócz wprowadzania ubóstwa w rodzinie do niczego nie prowadzą, no może w patologii taka kara pieniężna prowadzi do popełnienia czynów zabronionych celem zdobycia środków… a mundurowi? siedzą i czekają na donosy konfidentów, wtedy to może palcem ruszą…

czy swym wpisem chcesz powiedzieć , że „Kiedyś” nie było rozbojów, napaści itd, śmieszny jesteś, były tak samo jak teraz tylko szara masa nic o tym nie wiedziała bo władza i kontrolowała wszystkie media i nie było informacji na ten temat , było tylko o szczęśliwym społeczeństwie, które nie chciało napadać , okradać, mordować, tak było super

W latach 80 jak wracało się z imprezy czy po pracy , to jakoś się człowiek nie bał Jak była jakaś rozróba na dyskotece to najwyżej ktoś dostał po mordzie , nikt nie myślał żeby na dyskotekę brać nóż czy broń , szło się pobawić lub poderwać dziewczynę a jak było poważniej to w grę wchodziły sztachety😄 Widzisz akurat wiem co się działo , a Ty , mówisz szara masa nie wiedziała bo władza kontrolowała wszystko , teraz nie kontroluje? Jak nie jesteś szarą masą to powiedz ile wczoraj było kradzieży ile włamań ile rozbojów ile zginęło samochodów , sorry… Czytaj więcej »

Na przykład w ’87 skazano tylko 166 753 osób za przestępstwa, w tym za rozboje 3289, za udział w bójce lub pobiciu 5004, za zgwałcenie 1201, za kradzież z włamaniem 18363.
Ale było bezpiecznie. Nic się nikomu nie przytrafiało.

218 431 – to liczba przestępstw stwierdzonych w Polsce przez policję w pierwszym kwartale 2021

A ilu skazanych ?

Dokładnie to powiedział. Że za komuny było lepiej. A Milicja był potrzebna, żeby pałować i strzelać do robotników. Niektórym widać to pasowało.

Last edited 7 miesięcy temu by PPR

Nie napisałem że za komuny było lepiej , nigdy bym nie chciał aby to wróciło , chodzi tylko o agresję jaka jest teraz , wystarczy krzywo spojrzeć i już jakiś nóż albo bejsbolówka idzie w ruch

Jeżeli słyszymy o wykryciu przestępstwa to zrobił to zawsze policjant po służbie . Inne wykrycia- cisza. Taki po służbie chce zaistnieć w mediach a tym na służbie nie zależy. Dlaczego ? Ponieważ kazda czynność policjanta grozi ” śmiercią bądź kalectwem ” .

Obecnie policja nadaje się tylko do gnojenia dzieciaków, nękania protestujących staruszek, pilnowania pomników albo warowania pod willą pewnego wpływowego dziadka – gdy trzeba znaleźć przestępcę albo zawinąć grupę chuliganów to nigdy ich nie ma. Tacy spece, a ponad 50-letniego grubasa Jacka Jaworka który zabił trzyosobową rodzinę latem zeszłego roku do tej pory nie mogą znaleźć.

Tak dokładnie, a na dodatek jeden napity żołnierz amerykański kładzie pokotem pół posterunku, jak ostatnio na Wybrzeżu.

Tylko ten żołnierz nie był z łapanki.
Z tego co wiem trenował sporty walki od kilku lat .
A policjant nie musi być mistrzem mma a myślącym człowiekiem.
Ktoś się za dużo naoglądał filmów albo seriali.

policja też trenuje sporty walki. a straż miejska to nawet szkoli miastowe kobiety do walk ulicznych 🙂

Ten rozbój zgłosił mój syn, którego zresztą też parę godzin później pobito i o tym już cicho, a policja wie o obu przypadkach.

syn nie ma osobnej sprawy gdyż jest powiązany z tą

Może jest jakiś świadek który widział jak 6 oprawców biło 1 chłopaka?

Może napisz na jakiej ulicy w jakim przedziale czasowym oraz data dokładna?

dworzec PKP Pabianice przy przejściu dla pieszych za przystankiem – krańcówką MZK 31.12 między godz. 3:00 a 4:00

Tam nie ma monitoringu ???

no właśnie na skrzyżowaniu brak, od dworca nie sięga, a Loft ma tylko wewnątrz