To dobra wiadomość dla miłośników jednośladów: w Pabianicach powstanie 14 stacji rowerowych, na których staną aż 122 rowery. Będzie można przemieszczać się nimi w obrębie nie tylko miasta, ale także tych okolicznych.

– Bierzemy przykład z Łodzi i innych dużych miast w Polsce, a w Pabianicach trafiliśmy na dobry klimat i zainteresowanie. W efekcie podpisaliśmy umowę, integrując działania samorządów – podkreślał na konferencji prasowej Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

Projekt zakłada powstanie dziewięciu stacji, na każdej z których będzie 8 rowerów oraz pięciu stacji z dziesięcioma rowerami.

– „Rowerowe Łódzkie” jest pomysłem unikatowym. Wypożyczając rower będziemy mogli dojechać do Łasku, Zduńskiej Woli, Sieradza i wszędzie tam, gdzie będą zlokalizowane stacje rowerowe. Chcemy, by ten projekt był dla osób, które chcą przemieszczać się po mieście, np. do pracy – mówi Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic.

Według jego zapewnień miejsca, w których staną rowery zostały wytypowane w oparciu o sugestie działających w mieście grup rowerowych.

– Jest ich sporo, formalnych i nieformalnych, mieliśmy więc ułatwione zadanie przy ustalaniu lokalizacji – dodaje Grzegorz Mackiewicz.

Niestety, realizacja projektu rozpocznie się dopiero wiosną 2018 roku.

Lokalizacja infrastruktury rowerowej w Pabianicach przedstawia się następująco:

1. Łaska 35 – 15 stojaków, 10 rowerów

2. Św. Jana/Partyzancka – 15 stojaków, 10 rowerów

3. Kilińskiego/Zamkowa – 15 stojaków, 10 rowerów

4. Grota Roweckiego/Nawrockiego – 15 stojaków, 10 rowerów

5. Moniuszki 132 – 15 stojaków, 10 rowerów

6. Jana Pawła II 68 – 12 stojaków, 8 rowerów

7. Wyszyńskiego/Moniuszki – 12 stojaków, 8 rowerów

8. Zamkowa 64 – 12 stojaków, 8 rowerów

9. Grota Roweckiego 3 – 12 stojaków, 8 rowerów

10. Waltera Jankego/Nawrockiego – 12 stojaków, 8 rowerów

11. 20-go Stycznia 62 – 12 stojaków, 8 rowerów

12. Stary Rynek 22 – 12 stojaków, 8 rowerów

13. Warszawska 65 – 12 stojaków, 8 rowerów

14. Warszawska 113 – 12 stojaków, 8 rowerów

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Baju ,baju ,baju nowy lans Grzesia Panie Prezydencie ale rozwój miasta to przemysł i praca dla ludzi Na razie wszyscy obiecują i na tym się kończy Może mniej lansu a więcej pracy

W swojej wypowiedzi prezydent jasno powiedział, że do pracy do Łasku czy Sieradza mieszkańcy Pabianic będą mogli rowerkiem podjechać 🙂

a co z kompatybilnością z rowerem łódzkim?