Strona główna Aktualności Rekordowa liczba klas w szkołach średnich

Rekordowa liczba klas w szkołach średnich

5
W pabianickich szkołach średnich będą w tym roku utworzone 32 klasy dla pierwszaków, w których naukę rozpocznie ponad 320 uczniów więcej niż w zeszłym roku. Szykuje się armagedon na szkolnych korytarzach.

Wydział Oświaty i Wychowania w starostwie planuje stworzenie trzydziestu dwóch klas pierwszych w szkołach średnich. W zeszłym roku tych klas było 24, a zaczynało w nich naukę 752 uczniów. W tym roku zapisanych jest już 1072 pierwszaków, jednak urzędnicy szacują, że będzie ich ponad 1080. Największym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszą się technika. Najwięcej chętnych jest w Zespole Szkół nr 3 (285 osoby). Na drugim miejscu wybierano Zespół Szkół nr 2 (232 osoby), a na trzecim miejscu znalazło się II Liceum Ogólnokształcące (215 nowych uczniów). Kolejne miejsce zajął Zespół Szkół nr 1 (188 osób) oraz I LO – 152 osoby. To jednak dane niekompletne, gdyż nabór do szkół średnich ciągle trwa.

Skąd taka kumulacja pierwszaków?

– Wciąż trwa nabór do szkół średnich – mówi Gabriela Wenne-Błażyńska, wicestarosta. – Już wiemy, że będzie więcej uczniów, ponieważ do klas pierwszych przyjdą ósmoklasiści, którzy jako sześciolatki w 2014 roku poszli jako pierwsi do szkoły podstawowej.

Naukę w szkołach średnich rozpocznie też 30 uczniów z Ukrainy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Takie nagromadzenie uczniów ma swoje plusy, jak zimą wyłączą grzanie w szkołach to młodzi będą mogli ogrzewać się o samych siebie na korytarzach.

Last edited 3 miesięcy temu by Rysiek

W tym lub następnym roku na wielu kierunkach zapowiada się armagedon. Czynsze, wszelkiego rodzaju opał, paliwo (pewnie zdrożeje po wyborach), prąd, ceny w sklepach, pewnie opłaty za śmieci i podatki od nieruchomości. Wy napisaliście o uczniach. Szkoda, że w tak samo szybko nie wzrastają zarobki, nie przybywa nauczycieli i lekarzy etc. Kończąc optymistycznie widać pięknie słońce a ja proponuję posłuchać utworów T.LOVE „Jest super” Miłych wakacji każdemu.

Ha ha . Pani wicestarosta nie wie kiedy poszły sześciolatki do pierwszych klas.

no pszeciesz w wieku sześciu lat!

Rany boskie, gimba zacznie się usamodzielniać!