Strona główna Aktualności Z miasta Reanimowano starszego mężczyznę. Basen nieczynny

Reanimowano starszego mężczyznę. Basen nieczynny

9
Wczoraj późnym popołudniem został zamknięty basen Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na terenie obiektu doszło do nieszczęśliwego zdarzenia – przebywający w saunie mężczyzna stracił przytomność. Podjęto akcję reanimacyjną.

Najpierw prowadzili ją zatrudnieni na pływalni ratownicy, a później załoga karetki pogotowia. Nieprzytomny słuchacz Uniwersytetu Trzeciego Wieku trafił do szpitala w Pabianicach. Następnie, po trwającym około dwie godziny pobycie w tej placówce, starszego pana przewieziono do Bełchatowa, gdzie znajduje się oddział kardiologiczny Polsko – Amerykańskich Klinik Serca, na specjalistyczny zabieg.

Dlaczego basen jest nieczynny, skoro zdarzenie miało miejsce w saunie?

– Podczas akcji reanimacyjnej była wykorzystana butla z tlenem, która stanowi obowiązkowe wyposażenie obiektu. Próbowaliśmy taką pożyczyć, m.in. od strażaków, ale bez powodzenia – wyjaśnia Piotr Adamski, dyrektor MOSiR. – Aby ponownie otworzyć pływalnię, musimy więc uzupełnić naszą butlę. Dzisiaj rano pracownik MOSiR pojechał do Łodzi, aby to zrobić. Myślę, że w godzinach popołudniowych pabianiczanie znów będą mogli korzystać z basenu.
REKLAMA
Poprzedni artykułRenault wbił się w Forda. Wypadek 300 metrów od domu
Następny artykułZamkowa 34 – tutaj wszystko się zaczęło…
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

czy butla z tlenem jest aż tak droga, że nie można mieć dwóch

kompletne dno i wodorosty jedna jedyna butla na basenie wsi pabijanice ,kiedy to się zmieni

A po drodze szlam. To kwestia funkcjonowania takiej placówki, którą określają stosowne przepisy. Jeśli prawnie zadecydowano o jednej, to nie ma się teraz czego czepiać i trzeba zmienić na lepsze, jeśli więcej, to ktoś powinien za to beknąć.

Jakby był to prywatny basen to pewnie były by ze 3 butle, bo jeden dzień bez klientów to są wymierne straty. Ponieważ jest to spółka miejska to mają to gdzieś, podobnie jak w innych. Oczywiście zero odpowiedzialności. W Uniejowie nie do pomyślenia.

Jak by był prywatny to nie było by żadnej butli. Komiczne to porównanie do Uniejowa.

A dlaczego? Tu basen miejski i tam miejski. Porównanie pokazuje zaangażowanie pracowników. A odnośnie tego, że nie byłoby żadnej butli to się bardzo mylisz. Prywatne są bardziej kontrolowane.

z tego całego nieszczęścia dobrze ze jedna ofiara była bo musieli wybierać komu dać tlenu z tej butli

Tak. Bo generalnie na basen ludzie przychodzą po to żeby tracić przytomność i zażywać tlenu z butli.

Jak to dobrze, że mam w domu wannę i nie muszę chodzić na basen 🙂