Strona główna Aktualności Komunikacja Ranking skuteczności szkół jazdy

Ranking skuteczności szkół jazdy

4

Starostwo powiatowe opublikowało statystykę zdawalności ośrodków szkolenia kierowców. 

Najlepszy wynik w powiecie pabianickim osiągnęli kierowcy szkolący się w Akademii Nauki Jazdy Łukasza Grabarza.

Po zsumowaniu wyników za pierwsze i drugie półrocze 2015 roku okazuje się, że ANJ osiągnęła zdawalność na poziomie 82,4 % z teorii oraz 50,46 z praktyki. Drugie miejsce pod względem skuteczności zdawania egzaminu teoretycznego zajmuje OSK L1 (68,66%) i praktycznego – OSK SPORT (48,15%). Na trzecim miejscu uplasował się OSK Janusz Keller: teoria – 64,73% oraz praktyka – 48,14%.

Zdawalność egzaminu teoretycznego powyżej 60 procent osiągnęły jeszcze: OSK ARCCO w Konstantynowie Łódzkim (64,66%), OSK Turbo (64,16%), OSK Andrzej Rybak (63,84%) oraz CSK Grzegorz Terczyński (61,31%).

Zdawalność egzaminu praktycznego powyżej 30 procent osiągnęły: OSK TURBO (46,46%) oraz CSK Grzegorz Terczyński (32,84%). Pozostałe szkoły jazdy zanotowały wyniki poniżej 30 procent.

Co oznacza wynik procentowy? Statystki ukazują liczbę kursantów, którzy zdali egzamin za pierwszym razem. Dla przykładu, 8 na 10 kursantów uczących się w ANJ zdało egzamin teoretyczny za pierwszym razem.

Pełna informacja przedstawiona jest w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Pabianicach. Podane wyżej statystyki dotyczą prawa jazdy kategorii B.

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Szkoda że ranking nie zależy tylko od jakości nauczania ale i od oporności materii, którą trzeba nauczyć…

ja 20 lat temu chodziłem do OSK Łapówa i zdawalność mieli 100 % a teraz takie problemy

Szkoda , że nie ma podanej liczby kursantów która przyczyniła się do takich wartości procentowych. Co z tego , że w ANJ jest zdawalność 50,46 % a np w innych szkołach 4, 5 procent mniej. W jednej szkole może być zdających 100 kursantów a w drugiej szkole 160 i już masz różnicę w podsumowaniu. Po przeczytaniu tego artykułu nadal nie wiem która szkoła jest najlepsza. Lepiej poczytać opinie kursantów zdających w szkołach.

Dla mnie ANJ. Rękami i nogami mogę się podpisać, że poziom nauczania teorii i praktyki jest bardzo wysoki. Wszyscy są tam wymagający i według mnie bardzo dobrze 🙂