Strona główna Aktualności Z miasta Radny apelował o wprowadzenie sygnalizacji na stałe

Radny apelował o wprowadzenie sygnalizacji na stałe

21
W związku z remontem przejazdu kolejowego na ul. Lutomierskiej, drogowcy ustawili tymczasową sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ul. Wspólnej i Karniszewickiej. Radny miejski Antoni Hodak zaapelował do władz miasta o pozostawienie na stałe takiej organizacji ruchu. 

– Tymczasowa sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu ucieszyła wielu pabianiczan. Nie bez powodu – istnieje realny problem utrudnionej widoczności na krzyżówce ulic Wspólnej i Karniszewickiej – argumentował radny. – Kierowcy są niekiedy zmuszeni jechać „na oślep”, co stanowi poważne zagrożenie.

Radny szybko dostał odpowiedź na złożoną w urzędzie interpelację, pod którą podpisała się wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek.

– Sygnalizacja nie wpływa na udrożnienie ruchu. Powoduje wręcz sytuację odwrotną – tworzą się uciążliwe korki – wyjaśniła wiceprezydent.

Jednak sprawa ograniczonej widoczności spowodowanej przez parkujące przy skrzyżowaniu samochody ma trafić na posiedzenie komisji bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Tymczasem remont przejazdu na ul. Lutomierskiej został wydłużony (WIĘCEJ).

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Oj to Pani Wiceprezydent może wypowiadać się na temat spraw organizacji ruchu zamiast Pana Prezydenta a nie może podpisać dokumentów (funkcyjne) dla pracowników oświaty za Pana Prezydenta ? Bardzo ciekawe

Radny to niech zabierze swój plakat wyborczy z ul. Wiejskiej

Nie jest to plakat wyborczy, ale informacyjny – całokadencyjny. Pozdrawiam 🙂

Ale mu Antek wariacie do*ebałeś, pozdrawiam cieplutko 🙂

To powies go pan sobie nad lozkiem bo niszczy krajobraz

To ten radny co był już w tak wielu partiach ?

W jaki sposób jego przynależność lub jej brak do jakiejkolwiek partii zmienia merytoryczny sens prośby dotyczącej tej skrzyżowania? Czy jednak potrafisz tylko odnieść się do nieistotnych rzeczy zamiast do przedmiotu sporu?

To, że ktoś zmieniał barwy partyjne nie jest istotne, istotne jest z jakiego powodu i w jakich okolicznościach. W tym przypadku nie ma się czego przyczepić.

A tu się mylisz. PIS w Pabianicach już nie istnieje. Założę się, że następne wybory będą z listy KKR. Radny tak wdzięczył się do Rąkowskiego, że miejsce na liście ma już zapewnione. Pewnie rabat nawet dostanie bo gazeta jego mamy nawet pozytywnie o Mackiewiczu pisze.

No i czym się Antoś pochwali?

NIE! Żadnej stałej sygnalizacji. Jeżeli przyczyną trudności jest zła widoczność to trzeba tą widoczność poprawić. Takie jest logiczne działanie Panie radny. To prawda – parkujące samochody przy sklepie (często nawet ZDiZM) utrudniają wyjechanie. Trzeba sie wychylać, ale można zrobić to dość bezpiecznie. Aktualnie przejazd przez skrzyżowanie zajmuje dużo więcej czasu, a wypadków wcześniej przecież nie było. Zakaz parkowania czy też słupki uniemożliwiające wjazd na chodnik – jak najbardziej. Ale sygnalizacji mówie nie.

na zdjęciu wyraźnie widać jak sygnalizacja udrożniła skrzyżowanie 🙂
Tam powinni tylko zakazać parkowania przed sklepem, za sklepem obok sklepu i pomiędzy drzwiami sklepu a barierkom na zakręcie (tak naprawdę tak tam parkują).
i było by przejrzyście i bezpiecznie.

Na zdjęciu to widać korek w stronę miasta, który na pewno nie został wygenerowany przez światła na skrzyżowaniu Wspólnej z Karniszewickiej, a przez przejazd kolejowy lub światła na skrzyżowaniu z Partyzancką.

Last edited 4 miesięcy temu by Sneer

Jeśli chodzi o opuszczające skrzyżowanie ( w stronę torów) to jest to wynik braku synchronizacji świateł.
Natomiast spójrz na tych jadących od łaskiej do skrzyżowania – korek od skrzyżowania do stacji benzynowej. to samo po lewo na zdjęciu , na karniszewickiej. Rzadko kiedy tam dwa max trzy auta za sobą stały, przed zamontowaniem świateł.
Główny problem to przejazd karniszewicką w stronę lutomierskiej. z lewej strony kąt przecięcia się ulic utrudnia widoczność. z prawej auta na trawniku, chodniku.
Jeśli tego nie widzisz to faktycznie bez skrzyżowania ze światłami w tym miejscu nie dasz sobie rady 🙂

Od Łaskiej widzę cztery samochody stojące na światłach i piąty, który dojeżdża. Za nimi jest 100 m przerwy i dopiero jadące samochody, a więc nie da się ich podciągnąć pod stojące w korku spowodowanym światłami. Na Karniszewickiej trudno ocenić dokładnie sytuację bo widać raptem cztery samochody i chyba malutki kawałek piątego a do tego z odległości miedzy trzecim i czwartym oraz czwartym i tym ewentualnym piątym też można założyć że dopiero się zbliżają. Pomijając już fakt, że wystarczy, że choć jedne z nich będzie chciał pojechać w stronę miasta to staną wszystkie nie z powodu świateł na tym skrzyżowaniu a… Czytaj więcej »

Wystarczy zrobić porządek z parkującymi przy skrzyżowaniu klientami sklepików i utrudnienia widoczności znikną. Miasto powinno zrobić barierki/słupki przy ulicy bo głupota ludzka nie zna granic

co za kretyn wyprzedza busa na pasach i jedzie pod prąd przed skrzyżowaniem obok sklepu!!!!!

Zgadza się ! I co za baran wjechał na skrzyżowanie pomimo tego, że za nim nie może kontynuować jazdy i zablokował ruch na Karniszewickiej. Wniosek z tego zdjęcia mam taki jak z jazdy po miescie. Każdy kierowca ma gdzieś innych, liczy się tylko to żeby on przejechał.

Tylko rondo! 😊

Też mi się wydaje, że światła są przyczyną obecności tylu aut na Wspólnej.
A konkretnie, że postawiono je tam czasowo ponieważ przez tą ulicę jadą teraz wszystkie auta z zamkniętej Lutomierskiej, tudzież Torowej, gdzie, jak sami piszecie, jest loteria – dziś przejadę/nie przejadę.

A ja jako mieszkaniec Pabianic apeluje o wyjasnienie kwestii zrzeczenia sie przez radnych diet na czas przerwy w pracy spowodowanej pandemia-wstyd!!!