Strona główna Aktualności Z miasta Radni z powiatu obradują przed monitorami. Jeden radny jest przeciw

Radni z powiatu obradują przed monitorami. Jeden radny jest przeciw

18
Marcin Wolski, który nie dawno odłączył się od klubu PiS, wydał oświadczenie, w którym neguje prowadzenie sesji rady powiatowej w formie online. 

29 listopada minionego roku radni podjęli uchwałę, dającą możliwość z dalszego korzystania systemu zapewniającego prowadzenie obrad na odległość. Pierwszy punkt uchwały mówi „w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego wyraża się zgodę na zwoływanie i odbywanie (sesji oraz komisji) z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość.”

– Obecne kontynuowanie prowadzenia sesji Rady Powiatu Pabianickiego w formie zdalnej nie ma absolutnie żadnego uzasadnienia poza wygodnictwem osób, które w tym uczestniczą. Zachowanie takie uważam za nieodpowiedzialne i świadczące o lekceważącym stosunku zdecydowanej większości radnych do swoich Wyborców. Sesje Rady odbywają się raz w miesiącu. Podobnie jak spotkania komisji. Radni pobierając diety za działalność publiczną nie są więc ani przeciążeni obowiązkami ani też nie mogą narzekać na zbytnią intensywność spotkań w powiecie – argumentuje radny Wolski.

Ostatnia sesja zdalna odbyła się 26 stycznia 2023 roku. Przewodniczący rady Florian Wlaźlak tłumaczy, że w Polsce do 31 marca 2023 r. został wydłużony stan zagrożenia epidemicznego w Polsce. Dlatego taka forma prowadzenia obrad jest wskazana.

– Jeśli stan zagrożenia epidemicznego nie zostanie przedłużony wrócimy do tradycyjnych obrad – dodał przewodniczący.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Bezczelność osób wybranych dla NAS.
Do roboty lenie

pizze niech zdalnie rozdają!

Dzień dobry,
chciałbym jedynie zrócić uwagę na dwa błędy, które wkradły się do tekstu:
„nie dawno” – nie z przysłówkami utworzonymi od przymiotników piszemy łącznie;
„możliwość z dalszego korzystania systemu” – powinno być „możliwość dalszego korzystania z systemu”.
Pozdrawiam

a u mnie możliwość z dalszego korzystania system nie dawno pisało się inaczej?

A gdybym poprosiła cię do łuszka,miałbyś jakiś dylemat?

A jak Pani myśli? Oczywiście, że bym miał.

Rozumiem, że nasz język jest trudny i zawiły. I nie oszukujmy się – jesteśmy codziennie otaczani przez błędy ortograficzne, gramatyczne itp. – można się do tego przyzwyczaić, można ignorować, można nie zdawać sobie sprawy, że ktoś popełnił błąd.

Ale myślę, że jednak w takim miejscu jak gazeta możnaby się rzetelniej przyłożyć do sprawdzania tekstów. Chyba słowo „Redaktor” do czegoś zobowiązuje. A tutaj w co 3 artykule można znaleźć jakieś błędy.

Bo inni są beznadziejni, to ja też mogę? – to akurat kiepskie wytłumaczenie.

Diety też powinni oglądać przed komputerem i tyle ŚMIERDZĄCE NYGUSY

24 lutego 2022 putin zakończył plandemię widocznie do niektórych radnych ta widomość jeszcze nie dotarła.

Chciałbym radnego Wlaźlaka , zobaczyć chodzącego po ratuszu w maseczce do 31 marca , skoro tak bardzo obawia się spotkań w szerszym gronie. A tak na poważnie , prosimy nie traktować nas mieszkańców jak przygłupów , którzy potrzebni są tylko do płacenia podatków

Hejter pozostanie hejterem. Nie wie o kim i o czym pisze, ale chciałby go zobaczyć w ratuszu. Zaraz wymyśli jakąś bzdurę na swoje wytłumaczenie, bo, jak zwykle, do głupoty się nie przyzna. Kto robi z siebie przygłupa?

Last edited 1 miesiąc temu by Nieradny

panie nieradny , proszę mi nie ubliżać bo nie jestem hejterem ani przygłupem , za to pan , będąc anonimowy , próbuje zepchnąć tą polemikę na hejterskie tory. Nie po to p.Przemek daje nam możliwość napisania co myślimy na dany temat , żeby pan się tak zachowywał. Jestem mieszkańcem naszego miasta i wkurza mnie to , że ja wstaję co dzień do pracy a radny , który jest wynagradzany z naszych podatków , nie może tego zrobić RAZ w miesiącu. Radni spotykają się w innych sytuacjach np. uroczystości , pieczenie pizzy itp. i wtedy nie zauważyłem żadnych obostrzeń z tytułu… Czytaj więcej »

Więc napisz o co ci chodzi z tym radnym Wlaźlakiem w ratuszu? Pokaż, że nie jesteś przygłupem, bo jak na razie ci nie idzie.

ostatni raz ci odpisuję. Jeżeli nie łapiesz o co chodzi to szkoda mojego czasu , ale myślę , że nie jesteś przygłupem , tylko obsesyjnie bronisz naszych radnych. Wniosek , chyba jednak nie jesteś nieradny

Czyli, nie jesteś przygłupem, ale ciągle nie wiesz, że Wlaźlak nijak się ma do ratusza?