Strona główna Aktualności Z miasta Radni PiS bronią dobrego imienia Jana Pawła II. Uchwała odrzucona

Radni PiS bronią dobrego imienia Jana Pawła II. Uchwała odrzucona

38
Radni powiatowi z Prawa i Sprawiedliwości przygotowali oficjalne stanowisko dotyczące „obrony dobrego imienia Jana Pawła II”. Stanowisko chcieli przyjąć w formie uchwały. Nie udało się. Dlaczego? 

Po emisji kontrowersyjnego dokumentu „Franciszkańska 3” w stacji TVN24 (według dziennikarzy papież krył pedofilię w Kościele), Sejm przyjął ustawę w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II. Takie samo stanowisko chcieli zająć radni z powiatu poddając pod głosowanie uchwałę o tym samym tytule.

– Niestety stanowisko zostało odrzucone głosami PO, SLD i BSR. Przewodniczący Rady Powiatu Florian Wlaźlak z BSR głosował wraz z klubem PiS – opisuje wydarzenia z sesji Krzysztof Ciebiada, szef PiS w powiecie pabianickim. – Ważne, by mieszkańcy Pabianic i okolic wiedzieli kto nas reprezentuje oraz jak głosuje za najważniejszymi wartościami dla każdego Polaka.

Do słów Ciebiady odniósł się Robert Kraska, członek zarządu powiatu i działacz Lewicy.

– Dlaczego nie pisze Pan prawdy? Nie było głosowania nad stanowiskiem tylko próba wrzucenia w ostatnim momencie do porządku obrad sesji przez radnych PIS projektu uchwały – mówi Kraska. – To, że Pańska partia dzieli nasze społeczeństwo nie może być przenoszone niżej do samorządu. Nie zamierzam narzucać mieszkańcom powiatu opinii w tej trudnej i delikatnej sprawie. Każdy ma prawo do własnego zdania.

Formalnie uchwała nie została poddana pod głosowanie. Wspomnieni radni spoza PiS nie zgodzili się na zmianę porządku obrad.

REKLAMA
Poprzedni artykuł17-latek nie wrócił do domu od 5 dni (AKTUALIZACJA)
Następny artykułBMW na boku, Seat w ogrodzeniu
Subskrybuj
Powiadom o
38 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jedni drugich warci. Tfu..

dokładnie nie inaczej

jak to komuchy się rozpanoszyły i do tego wypowiadają się za mieszkańców, jakie to prawo ma Kraska aby wyrażać takie opinie.

jak to pan ciebiada się rozpanoszył i chce w imieniu mieszkańców naszego powiatu się wypowiadać i wprowadzać komiczne uchwały

PiS to stan umysłu

Panie Kraska, nie lubię tego jak PiS lansuje się na papieżu, ale Pan niech się lepiej nie odzywa.
Najpierw lansował się Pan na konkursie matematyczno-religijnym i robił fotki z młodzieżą a jak wybuchła afera to zawinął Pan kitę i udał że Pana nie ma.
Jak Habura tupnie to zmieni Pan wyznanie na islam.

Czy drugi od lewej, to ten co oglądał pornole na dyżurze w szpitalu, ….chyba te obwisłe wąchale mnie nie zmyliły ….

Nie, to Asterix

Adaś podpisz się przynajmniej. Jak tam było w zarządzie PCM? Miło?

W kościele ich nigdy nie widziałem

Od obrony imienia JP2 są księża a nie politycy. Zajmijcie się w końcu prawdziwymi problemami w naszym mieście a nie zgrywacie świętoszków pod publikę

Billy Gibbons w koronie wygląda na najświętszego

najgorsze i najdziwniejsze jest to , że do obrony dobrego imienia Jana Pawła II, potrzebna jest uchwała, chyba coś nie tak poszło…….

Hipokryci. Ubeckie dokumenty mówiące o JP2 nie są wg nich nic warte, ale te same ubeckie akta mówiące o Wałęsie już są, dlatego dla PiSu Wałęsa to agent Bolek i zdrajca. Typowa wybiórczość partii, która w nazwie ma sprawiedliwość. Retoryka typu: będziemy bronić Wojtyły niezależnie od tego jakie dokumenty czy fakty ujrzą światło dzienne i bez oczekiwania na opinie IPN w sprawie autentyczności takich dokumentów – bezmyślny fanatyzm, który w du*ie ma prawdę, sprawiedliwość czy dobro pokrzywdzonych. „Choćby nie wiem co się stało, choćby dziś ujawniono nagranie jak Wojtyła molestuje ministranta, my nie pozwolimy obrażać Wojtyły” – takie myślenie. Co… Czytaj więcej »

Jeśli chodzi o dokumenty, to dziwne że się nie orientujesz gdzie leży prawda. A to jest takie PROSTE.
Otóż o winie Wałęsy świadczą dokumenty własnoręcznie przez niego podpisane, tzn. o czym donosił, i za co oraz ile pobrał za to kasy.
Natomiast na duchowieństwo, oraz kościół są tylko sfabrykowane nieudolnie, i kłamliwe oszczerstwa napisane przez kapusiów, agentów i konfidentów, w które nawet wysoko postawieni ubecy w zdecydowanej większości nie wierzyli. No ale taki to był wtedy ustrój i system, a za wszystkim stała władza, koryto, i kasa.
I to są fakty, a z faktami i z prawdą się nie dyskutuje.

ogladales film Franciszkanska 3 ?
jest podpis wojtyły

z faktami sie nie dyskutuje

Naprawdę w to wierzysz, czy tylko udajesz? Sposób w jaki piszesz nie pozwala wierzyć, że jesteś taki głupi. Wszystko wskazuje, że musisz tak pisać, pomimo tego, że wiesz, jaka jest prawda.

Last edited 10 miesięcy temu by Łysy

Taaa i Jaroslawa tak walczył z komuna ze 13.12 Jaruzelski pozwolił mu spać do południa

Siwy tęskniłem za tobą. Ja wiem że godnie z moją sugestią siedziałeś na swojej głowie (bo do niczego innego nie jest ci potrzebna) ale proszę kontynuuj ten proces i proszę cię nie z chodź a niej bo się kompromirujesz. Pozdrawiam.

Panie Kraska i kto tu robi politykę? Mało politykę kłamstwa !!! Kosmala już odpowiedział panu na fb:!!!

Powinien być wyraźny rozdział kościoła od państwa. Tak żeby politycy nie zajmowali się tego typu rzeczami/sprawami, a i też po to, by kościół nie miał wpływu na kwestie państwowe.
Kolejna kwestia to… jeśli papież krył pedofilię, czyli łamał prawo, to ci którzy kryją kryjącego, również są/będą współwinni.

nie ćwiczą jak trzymać numer do zdjęcia na komendzie , i wiecznie te same nieroby na utrzymaniu innych

Za życia chętnie zlikwidowaliby kościoły i kochają kultywować betonowe radzieckie kloce. Na 5min przed śmiercią dostają cudownego olśnienia i nawracają się po ty by rodzina mogła wepchnąć trumnę do? …. kościoła… żeby modły odprawił… „ksiądz pedofil”.

Nie pomoże woda z Wisły, kiedy wąsy już obwisły 🙂 …..

Rydzyk na prezydenta

TEMAT ZASTĘPCZY!!! Dzbany z PIS niech nie zadłużają Polski na 1000lat – JPII sam się obroni i nie potrzebuje „parakościelnych gamoni” . A tak przy okazji PISiory — dlaczego u was same chłopy – gdzie parytet i te sprawy !!!

Obroni się 😁😁😁😁😁😁😁😁😁

Pamiętacie film Drużyna A.
comment image

Tu nie ma idei. Tu na idei lansuja się do skoku na stanowiska. A tak swoją droga jeżeli już to portret papieża trzymamy na sercu a nie na jajkach jak ten pan ładny.

A po zdjęciu poszli wspólnie na cztery szybkie elegancko schłodzone i gęste lornetki o powiększeniu 40%

Czyli radni z PIS zakładają ze jednak urzędnik państwa Watykan Karol Wojtyła dobrego imienia w społeczeństwie nie ma, skoro trzeba go bronić na poziomie uchwaly rady Miejskiej każdego powiatowego miasta Polski…
Zagrywka propagandową na tym samym poziomie, co uchwała rady miasta Kraśnika „o strefie wolnej od LGBT” (może także od AGD i BMI? 😉
TYLKO PIS-owcy mają zapędy do włażenia nam z buciorami w sprawy prywatne: kogo WOLNO nam trzymać za rękę, albo własnego osądu DLACZEGO Karol Wojtyła przenosił podległych sobie urzędników (proboszczów) podejrzanych o pedofilię do innych parafii.

Jan Paweł 2 to wielki Polak. Płakałem jak całował ziemię świętą, jak był stary, ledwo się schylał i z trudem całował kamyki po których sami wiecie kto stąpał. Parkinson go trząsł jak tylko mógł, a jednak papież się wysilał i rzucał na wiernych swe modlitwy. To był nasz taki Robert Lewandowski (9) z chrześcijaństwa.

Poczet dzbanów pabianickich

Żaden komentarz mój nie zostaje zaakceptowany. Może ten przejdzie: jaka fajna inicjatywa cudownych ludzi z PiSu. Bóg zapłać. 8*

Pytanie do pana Ciebiady i innych osób pokazanych na tym zdjęciu.
Czy Wasze zaangażowanie w tę obronę JP ll a więc i obronę KK byłoby takie same gdyby jakieś dziecko z waszej rodziny zostało w perfidny i obrzydliwy sposób wykorzystane przez jakiegoś biskupa , księdza lub zakonnicę ? Prawo Karne mówi, że ktoś kto sam nie popełnia przestępstwa a wie o takim przypadku popełnienia czynu zabronionego jest winny na równi z przestępcą i ponosi karę określona przez KK.

Prawo karne tak nie mówi.

Banda durni i pieniaczy jaka była prawda tego się nie dowiemy. Chodzi tylko żeby podzielić i skłócić Polaków. Coraz więcej ludzi widzi że SLD PiS PO to jedno wielkie szambo więc teraz szukają innego sposobu na podział.

To, że zamiatał pod dywan pedofilię, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie, to wiadomo. Nie dowiemy się tylko, dlaczego zamiatał. Na pytanie dlaczego, papież nie odpowie, bo nie żyje. Jak żył, to też nie odpowiadał.