Strona główna Aktualności Z miasta Władze czy mieszkańcy – kto podejmie decyzję?

Władze czy mieszkańcy – kto podejmie decyzję?

4
Dwa lata temu Zenek Martyniuk był gwiazdą Dni Powiatu Pabianickiego. Teraz wystąpi w Lutomiersku.

Kto powinien decydować o tym z kim będą bawić się pabianiczanie na Dniach Pabianic, czy Dniach Powiatu? Zdania są podzielone.

Zbliża się moment, w którym ratusz i starostwo będą musiały podjąć decyzję i wybrać gwiazdy organizowanych przez siebie koncertów. Wybór jest ogromny, w zasadzie ograniczony jedynie przez kalendarze i wynagrodzenie poszczególnych artystów. Kto jednak powinien wybierać tych, którzy staną przed nami na scenie? Niektórzy radni uważają, że decyzja powinna należeć do ludu.

Wniosek do prezydenta w tej sprawie złożyła radna Monika Cieśla, proponując, aby mieszkańcy mogli wybrać gwiazdę Dni Pabianic 2017 w sondzie internetowej.

– Proszę również o umożliwienie większego udziału na scenie lokalnym muzykom – czytamy w interpelacji. – Różnorodność muzyki zapewni większy udział mieszkańców w Dniach Pabianic.

Z prośbą o interwencję do radnej zgłosili się sami mieszkańcy.

– Jest to grupa pabianiczan w wieku 60-70 lat, którzy również chcieliby mieć wpływ na to przy jakiej muzyce się bawią – mówi radna. – Dzięki sondzie wiedzielibyśmy nie tylko jakich konkretnych wykonawców mieszkańcy chcieliby posłuchać, ale przede wszystkim jaki gatunek muzyczny najbardziej im się podoba. Czy byłby to rock, pop, disco polo czy jeszcze inny, każdy miałby możliwość się wypowiedzieć.

Pomysł głosowania nie jest nowy, bowiem przed rokiem wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Waldemar Flajszer proponował przeprowadzenie podobnego głosowania przez starostwo. Wniosek wówczas odrzucono. Podobnie stało się w tym roku. Zarząd tłumaczył tę decyzję faktem istnienia zbyt wielkiej różnorodności gustów wśród pabianiczan oraz tym, że wybierane przez starostwo gwiazdy zawsze przyciągają tłumy. Tego czy gusta władz zrównają się z zamiłowaniem mieszkańców dowiemy się już wkrótce.

Czy to mieszkańcy powinni decydować o wyborach gwiazdy, czy też prawo do decyzji powinno zostać przy włodarzach? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Włodarze, to niech się już spinają, aby zabezpieczyć kasę, bo od tego są. Głos należy do ludu ! Ranking wykaże, kogo zaprosimy. Tylko, bez bzdur proszę…
Ja stawiam na Zenka. Przeciągnął masę luda, wszyscy się bawili a poza tym, sympatyczny jest Gość !

proponuje Dodę

Polać zawsze można… Rewanżuję sie wzjaemnie.

Jak decyzje podejmował pan Marczak to sporów nie było. Może wybierze teraz, z wyrokiem ma większe doświadczenie i do tego poparcie w RM.