Strona główna Aktualności Z miasta PUP z nowym pomysłem. Szuka chętnych

PUP z nowym pomysłem. Szuka chętnych

0
Powiatowy Urząd Pracy.
To własna inicjatywa Powiatowego Urzędu Pracy w Pabianicach. „Pośredniak” szuka chętnych, którzy chcieliby podjąć zatrudnienie związane z pandemią koronawirusa. 

Celem jest stworzenie bazy osób zainteresowanych pracą w zakładach opiekuńczo – leczniczych, domach pomocy społecznej i szpitalach, w całym województwie łódzkim. Między innymi tam, ze względu na zachorowania na COVID-19 i kwarantanny, panuje trudna sytuacja kadrowa. PUP ma już sygnały o tym z placówek w naszym powiecie.

– Wiemy, że ludzi do pracy brakuje w DPS w Jadwininie (gmina Pabianice) i w ZOL w Konstantynowie Łódzkim – wyjaśnia Magdalena Werstak, dyrektor urzędu. – Chcielibyśmy pomóc, zresztą nie tylko im. Stąd pomysł, aby powstała taka baza. Zobaczymy, jaki będzie odzew. Mając kontakty, moglibyśmy udostępniać je placówkom.

Szczególnie mile widziane są osoby z wykształceniem lub doświadczeniem z zakresu opieki nad ludźmi starszymi i niepełnosprawnymi oraz takie, które ukończyły kursy związane z wykonywaniem podstawowych czynności medycznych, np. resuscytacji. Pośredniak chętnie widziałby również w swojej bazie osoby do sprzątania, wydawania posiłków i prania.

Chętni do podjęcia pracy mogą zgłaszać się do pośrednika pracy pod numerem (42) 22 54 271.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments