Strona główna Aktualności Z miasta Pułapka na przedsiębiorców

Pułapka na przedsiębiorców

0

Przedsiębiorcy dostają nieuzasadnione wezwania do zapłaty za wpis do „rejestru przedsiębiorców” od firm, których nazwa łudząco przypomina CEIDG, czyli Centralną Ewidencję i Informację o Działalności Gospodarczej. To pułapka przestrzega Punkt Obsługi Przedsiębiorców w Pabianicach.

Od dłuższego czasu w całym kraju przedsiębiorcy wpisani do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) otrzymują odpłatne oferty kierowane przez prywatne rejestry o nazwach zbliżonych do „CEIDG”. W Pabianicach próby te nasiliły się w ciągu ostatniego miesiąca. Do Punktu Obsługi Przedsiębiorcy w Urzędzie Miejskim trafia nawet kilkanaście osób tygodniowo z pismem wzywającym do zapłaty za dokonanie wpisu do danego rejestru. Dotychczas pisma takie otrzymywały osoby otwierające nową działalność gospodarczą, jednak coraz częściej wezwania otrzymują osoby prowadzące działalność gospodarczą od wielu lat. Firmy prywatne tak formułują wezwanie do zapłaty, aby przekonać do jego wiarygodności. Żądają kwot od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. W piśmie jest informacja, że brak opłaty spowoduje brak wpisu do rejestru danej firmy.

Jedynym rejestrem, do którego należy podać dane, aby móc prowadzić działalność gospodarczą na terenie Polski jest Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej, prowadzona przez Ministerstwo Rozwoju. Wpis i wszelkie zmiany w CEIDG są bezpłatne, a każdy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą jest tam wpisany. W przypadku otrzymania pisma od firmy „prowadzącej rejestr”, prosimy nie dokonywać żadnej opłaty – przypominają pracownicy Punktu Obsługi Przedsiębiorców w Pabianicach.

W razie wątpliwości można kontaktować się z Punktem Obsługi Przedsiębiorcy tel. (42) 22-54-631, przedsiebiorca@um.pabianice.pl www.facebook.com/poppabianice. Swój wpis do CEIDG można sprawdzić na stronie www.firma.gov.pl.

REKLAMA
Poprzedni artykułPabianiczanie w zarządzie PiS w okręgu nr 11
Następny artykułSocha wraca na planszę
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments