Na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Moniuszki zostanie wybudowane rondo.

Szykuje się generalna modernizacja drogi wojewódzkiej nr 485. Wyremontowane zostanie 2 300 metrów jezdni od Grobelnej do granic miasta. 

Na przebudowę ul. Kilińskiego (od Grobelnej) i Jutrzkowickiej Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi wyda ponad 11 mln złotych. Przetarg ma zostać ogłoszony jeszcze w czerwcu tego roku. Jak zapowiada Witold Stępień, marszałek województwa, prace rozpoczną się na początku 2018 roku.

– Stan nawierzchni jest nie najlepszy, a skrzyżowania są zatłoczone – tłumaczył marszałek podczas konferencji prasowej.

Generalny remont drogi to m.in. nowa jezdnia i chodniki, budowa ścieżki rowerowej z udziałem miasta, rozbudowa skrzyżowań, budowa zatok autobusowych, budowa oświetlenia drogowego.

Największe zmiany to budowa ronda na skrzyżowaniu z ulicą Moniuszki oraz przebudowa skrzyżowania z Grota Roweckiego. Tam będzie nowa sygnalizacja świetlna z wydzielonymi pasami ruchu. Planowane zakończenie prac to 2019 rok.

Remont czeka też blisko 8-kilometrowy odcinek drogi 485 od trasy S8 do Dłutowa. Na tym odcinku tez powstanie rondo na skrzyżowaniu z drogą powiatową prowadzącą na Rydzyny. Koszt tej inwestycji to 34,5 mln złotych. Planowane zakończenie prac to 2020 rok.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Rondo takie jak na bugaju na początku?

Pytanie…. Czy jutrzkowicka zostanie przebudowana aż do Bychlewa czy tylko jej kawałek i czy chodnik zostanie położony w miejscu tam gdzie go nie ma bo na jutrzkowickiej jest tylko obok cmentarza a reszta to piasek… Dziękuję za odpowiedź

Czy osoba pisząca artykuł zna zasady pisowni języka polskiego? Poprawna pisownia tego wyrazu to nie najlepszy. Dzieci się tego uczą w 4 klasie szkoły podstawowej

A dlaczego też nie zrobić rond na skrzyżowaniu z Grota i ze Świetlickiego? pŁYNNOŚC RUCHU NA RONDACH JEST NIEPORÓWNYWALNIE LEPSZA OD SYGNALIZACJI ŚWIETLNEJ!!