Strona główna Aktualności Z miasta Przebudowa centrum: będzie spotkanie dla mieszkańców

Przebudowa centrum: będzie spotkanie dla mieszkańców

6
Przygotowana przez konsorcjum Progreg InfraCity koncepcja modernizacji linii tramwajowej nr 41 jest gotowa. Zapoznali się z nią już m.in. urzędnicy z pabianickiego magistratu, ZWiK i ZDM, teraz szansę na to mają mieszkańcy. 

Kiedy i gdzie? W najbliższy wtorek (8 października) przy ulicy Zamkowej 16, w sali nr 4. Tego dnia w godz. 16.00 – 18.00 nastąpi prezentacja dokumentu. W spotkaniu weźmie udział przedstawiciel wykonawcy inwestycji.

Jego adresatami są pabianiczanie, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak będzie przebiegało przedsięwzięcie, ale też np. zadać pytania czy podzielić się swoimi uwagami.

Projekt „Łódzki Tramwaj Metropolitalny: Pabianice – Ksawerów”, dzięki któremu zmieni się wygląd centrum miasta, zostanie zrealizowany w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Urząd planuje przekazać plac budowy w połowie listopada, wtedy też mają rozpocząć się pierwsze prace rozbiórkowe. W ich zakres wejdzie demontaż torowiska i sieci trakcyjnej. Wymusi to uruchomienie komunikacji zastępczej – między Pabianicami i łódzkim placem Niepodległości przestaną kursować tramwaje, a pasażerów będą zaczną wozić autobusy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Fajnie jakby był architekt odpowiedzialny za to, co ma powstać na głównym skrzyżowaniu. I fajnie jakby poszedł ktoś mądry i powiedział,że to,co jest w planach (chociażby jeden pas dla wszystkich na ul. Kilinskiego) kupy nie będzie się trzymać. Wygeneruje to korki,że się odechciewa tej całej inwestycji.
Planować takie rzeczy powinny osoby,które przejechały co najmniej 100 razy to skrzyżowanie.

Ale właśnie na tym polega strategia ruchu drogowego w tym mieście – zawęzić, zablokować, zakorkować, poduszki berlińskie, separatory, spowalniacze

dokładnie! proponuję aby na spotkaniu odczytano posty umieszczone pod artykułami z planami ukazującymi przepiękną wizję centrum i ustosunkowanie się do nich.

Ale w czym problem? Spotkanie jest otwarte dla wszystkich. Możecie przecież w trzech pójść jutro i zgłosić swoje zastrzeżenia. Powodzenia 🙂

I takie prace drogowe w Polsce najlepiej rozpoczynać w okresie zimowym mmm drogowcy pewnie lubią pracować pod wpływem niskich temperatur, pewnie wręcz kochają.

na spotkanie tylko tramwajem. Pracując do 16, nie było szans zdążyć na spotkanie. Miasto sparaliżowane, wszystkie (aż 4 drogi mamy przez Dobrzynkę ze wschodu na zachód) zakorkowane, a tramwajem ponad 20 min.
Kiedy następne spotkanie w godzinach dla mieszkańców, a nie urzędników?