Strona główna Sport Piłka ręczna Profesor Gościłowicz i doktor Wężyk

Profesor Gościłowicz i doktor Wężyk

0

SPR Mag-Mar Pabiks Pabianice wygrywa drugi mecz we własnej hali. Pabianiczanie pokonali 5. w tabeli UMKS Trójka Ostrołęka.

Pabiks Mag-Mar Pabianice – UMKS Trójka Ostrołęka  34:30 (14:11)

Już w drugiej akcji bramkarz Tomasz Wężyk pokazał, że będzie kluczowym zawodnikiem meczu po tym jak obronił karnego. Inne wrażenie sprawiał późniejszy bohater spotkania Bartosz Gościłowicz, który sprokurował rzut karny i w pierwszych 10 minutach gry dostał dwie kary. W tym czasie pabianiczanie nie mogli się odnaleźć na boisku w 13. minucie zawodnicy z Ostrołęki prowadzili 6:3. Po chwili Wężyk obronił kolejnego karnego co było mocnym impulsem do odrabiania strat. Za sprawą Gościłowicza i Marcina Trojanowskiego pabianiczanie wyrównali. Było 7:7. Po tym swoje show rozpoczął Gościłowicz, który do końca pierwszej połowy rzucił jeszcze 5 bramek i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 14:11.

 

Po przerwie Pabiks sukcesywnie powiększał przewagę, a Gościłowicz kontynuował swój maraton strzelecki. Wtórowali mu Łukasz Pielesiak i Trojanowski. W 41. minucie było już 22:16, a trener Włodzimierz Stawicki dał odpocząć swojemu najskuteczniejszemu zawodnikowi. Przez chwilę pabianiczanie rozluźnili szyki obronne i goście zbliżyli się na cztery bramki.

W 47. minucie na tablicy świetlnej widniał wynik 24:20, ale po chwili powracający na boisko Gościłowicz rozwiał nadzieje graczy z Ostrołęki rzucając kolejną bramkę. Przy wyniku 27:21 Gościłowicz opuścił boisko (rzucił 11 bramek), ale jego koledzy kontynuowali skuteczną grę. Dobrze zaprezentowali się: Kamil Stegliński oraz Michał Kaflak, którzy w końcówce meczu rzucił jeszcze po 2 bramki.

Pabiks Mag-Mar zajmujący 3. miejsce od końca w tabeli wygrał swój trzeci mecz w tym sezonie. W rundzie jesiennej nasi szczypiorniści rozegrają jeszcze dwa mecze. W przyszłym tygodniu jadą do Siedlec.

Pabiks Mag-Mar Pabianice: Łuczyński, Forc, Wężyk – Stegliński 2, Walocha 1, Pieczyński 1, Gościłowicz 11, Matyjasik 2, Pielesiak 5, Stawicki 2, Kaflak 3, Nowicki 1, Trojanowski 6, Kiełbasiński, Zajączkowski, ŁPietrzykowski.

UMKS Trójka Ostrołęka
UMKS Trójka Ostrołęka

UMKS Trójka Ostrołęka

UMKS Trójka Ostrołęka
REKLAMA
Poprzedni artykułFrekwencja słabsza niż w I turze
Następny artykułNajlepsza frekwencja na Zatorzu