Strona główna Sport Piłka ręczna Profesor Gościłowicz i doktor Wężyk

Profesor Gościłowicz i doktor Wężyk

0

SPR Mag-Mar Pabiks Pabianice wygrywa drugi mecz we własnej hali. Pabianiczanie pokonali 5. w tabeli UMKS Trójka Ostrołęka.

Pabiks Mag-Mar Pabianice – UMKS Trójka Ostrołęka  34:30 (14:11)

Już w drugiej akcji bramkarz Tomasz Wężyk pokazał, że będzie kluczowym zawodnikiem meczu po tym jak obronił karnego. Inne wrażenie sprawiał późniejszy bohater spotkania Bartosz Gościłowicz, który sprokurował rzut karny i w pierwszych 10 minutach gry dostał dwie kary. W tym czasie pabianiczanie nie mogli się odnaleźć na boisku w 13. minucie zawodnicy z Ostrołęki prowadzili 6:3. Po chwili Wężyk obronił kolejnego karnego co było mocnym impulsem do odrabiania strat. Za sprawą Gościłowicza i Marcina Trojanowskiego pabianiczanie wyrównali. Było 7:7. Po tym swoje show rozpoczął Gościłowicz, który do końca pierwszej połowy rzucił jeszcze 5 bramek i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 14:11.

Po przerwie Pabiks sukcesywnie powiększał przewagę, a Gościłowicz kontynuował swój maraton strzelecki. Wtórowali mu Łukasz Pielesiak i Trojanowski. W 41. minucie było już 22:16, a trener Włodzimierz Stawicki dał odpocząć swojemu najskuteczniejszemu zawodnikowi. Przez chwilę pabianiczanie rozluźnili szyki obronne i goście zbliżyli się na cztery bramki.

W 47. minucie na tablicy świetlnej widniał wynik 24:20, ale po chwili powracający na boisko Gościłowicz rozwiał nadzieje graczy z Ostrołęki rzucając kolejną bramkę. Przy wyniku 27:21 Gościłowicz opuścił boisko (rzucił 11 bramek), ale jego koledzy kontynuowali skuteczną grę. Dobrze zaprezentowali się: Kamil Stegliński oraz Michał Kaflak, którzy w końcówce meczu rzucił jeszcze po 2 bramki.

Pabiks Mag-Mar zajmujący 3. miejsce od końca w tabeli wygrał swój trzeci mecz w tym sezonie. W rundzie jesiennej nasi szczypiorniści rozegrają jeszcze dwa mecze. W przyszłym tygodniu jadą do Siedlec.

Pabiks Mag-Mar Pabianice: Łuczyński, Forc, Wężyk – Stegliński 2, Walocha 1, Pieczyński 1, Gościłowicz 11, Matyjasik 2, Pielesiak 5, Stawicki 2, Kaflak 3, Nowicki 1, Trojanowski 6, Kiełbasiński, Zajączkowski, ŁPietrzykowski.