Strona główna Na sygnale Próbował przekupić policjantów. Teraz ma olbrzymie kłopoty

Próbował przekupić policjantów. Teraz ma olbrzymie kłopoty

3
foto: KPP Pabianice
Mężczyzna zatrzymany do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy drogówki próbował uniknąć kary w nieszablonowy sposób. 5 tys. zł, które próbował wręczyć mundurowym miało go wybawić od problemu. Stało się jednak dokładnie odwrotnie.

Do zdarzenia doszło 23 czerwca 2022 r w miejscowości Pawłówek w gminie Dłutów. „Suszący” policjanci namierzyli pojazd, który już na oko poruszał się zbyt szybko. W tym miejscu obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Po zmierzeniu okazało się, że osobowa Toyota pędzi z prędkością 111 km/h. Zatrzymany kierowca, 46-letni mieszkaniec Łasku, usłyszał od policjantów, że w związku z popełnionym wykroczeniem będzie miał zatrzymane prawo jazdy. Jednocześnie trwało sprawdzenie jego osoby w policyjnych bazach. Szybko okazało się, że mężczyzna niespełna 3 miesiące wcześniej popełnił dokładnie to samo wykroczenie i już wtedy czasowo stracił uprawnienia do kierowania.

– Kierowca chciał inaczej załatwić tą sprawę – mówi podkom. Ilona Sidorko, rzecznik KPP w Pabianicach. – W celu uniknięcia odpowiedzialności za wykroczenie, zaproponował policjantom 5000 zł łapówki. Pomimo tego, że policjanci pouczali kierowcę, iż jego zachowanie jest niezgodne z prawem i o tym, że ma prawo wybrania drogi sądowej, mężczyzna nie odstąpił od swoich zamiarów. W związku z próba wręczenia łapówki, kierowca został zatrzymany.

Niedoszły łapówkarz został już przesłuchany i usłyszał prokuratorskie zarzuty wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, za co grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Równolegle 46-latek będzie odpowiadał za wykroczenie, które sprowadziło na niego kłopoty.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

głupich nie sieją

wisienką na torcie będzie jak spróbuje przekupić Sędziego HAHAHHA

Giertych bierze