Strona główna Aktualności Priorytetem Województwa – walka z covid-19

Priorytetem Województwa – walka z covid-19

3

Stało się. Trzeba było uruchomić szpital tymczasowy zorganizowany w hali Expo w Łodzi. Zarząd Województwa wychodzi też naprzeciw potrzebom innych szpitali w regionie i przeznacza na walkę z koronawirusem kolejne 51 mln zł. Życie mimo pandemii toczy się dalej i Zarząd Województwa ogłosił nabór wniosków w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego.

Dodatkowe łóżka, w tym respiratorowe, które wypełniają halę Expo w Łodzi stały się oddziałem Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi.

– Samorząd województwa łódzkiego nie ustaje w kolejnych działaniach przygotowujących podległe mu szpitale do walki z pandemią – mówi marszałek Grzegorz Schreiber.

Dowodem na to – kolejne 51 mln zł na walkę z koronawirusem, które trafią do szpitali oraz podmiotów leczniczych w Łódzkiem mających zespoły Ratownictwa Medycznego. Pieniądze zostaną wydane na: rękawice, gogle, maseczki, przyłbice, kombinezony ochronne, fartuchy.

Na wsparcie może liczyć ok. 30 podmiotów medycznych w województwie. Pieniądze na ten cel pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa. Właśnie trwa podział środków między zainteresowane podmioty placówki.

Dodajmy, że w najbliższym czasie do szpitali w regionie łódzkim trafi także 50 aparatów do wysokoprzepływowej terapii tlenowej, które zostaną zakupione przez samorząd województwa łódzkiego.

To już piąta edycja Budżetu Obywatelskiego

Mieszkańcy województwa mogą już zgłaszać projekty w ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS”. Pula środków do wykorzystania na realizację zadań wynosi 8 milionów złotych.

Tegoroczny Budżet Obywatelski będzie realizowany na nieco odmienionych zasadach. Nie będzie podziału na pule subregionalne, a zamiast tego na pule: wojewódzką i powiatowe.

Jako zadania „wojewódzkie” można zgłaszać projekty o charakterze inwestycyjnym i remontowym, natomiast w ramach 24 pul powiatowych są projekty zadań nieinwestycyjnych o charakterze sportowym, turystycznym, dotyczące bezpieczeństwa publicznego, z zakresu edukacji ekologicznej, ochrony środowiska, rehabilitacji zdrowotnej, upowszechniania folkloru związanego z województwem i upowszechniające kulturę w nawiązaniu do historii województwa i pamięci historycznej.

Nabór projektów potrwa do 12 kwietnia.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

O jak miło 🙂 A reszta chorych może sobie spisać testament i wykopać grób?

Jak chce, to może

Nawet trzeba. Wszystko przepisałem na Skarb Państwa żeby rodzina miała wieczny spokój.

Last edited 1 rok temu by Mihał