Strona główna Aktualności Komunikacja Prezydent zapowiada powstanie nowej linii autobusowej

Prezydent zapowiada powstanie nowej linii autobusowej

12

Czy w Pabianicach powstanie nowe połączenie autobusowe? Taką możliwość zasugerował prezydent miasta Grzegorz Mackiewicz w odpowiedzi na pismo swoich kolegów z Koalicyjnego Klubu Radnych. Autobus kursowałby z krańcówki Waltera-Jankego do przystanku Warszawska – Sikorskiego i miałby „podrzucać” ludzi do tramwaju.

Na początku roku radni z Koalicyjnego Klubu Radnych wystosowali do prezydenta interpelację w sprawie uruchomienia linii autobusowej 263BIS, który miałby kursować z Pabianic do Ikei. Sprawa takiego połączenia wraca jak bumerang dlatego odpowiedź Grzegorza Mackiewicza była do przewidzenia i była odmowna. Argumentów przeciwko takiemu pomysłowi wymienił kilka, a wśród nich brak wjazdu na pętlę Chocianowice-Ikea od strony Pabianic, czy brak chęci na współfinansowanie takiej linii przez zarząd CH Port Łódź oraz Ikei jako strategicznego najemcy. Oczywiście została podniesiona kwestia kosztów takiego przedsięwzięcia.

-Zakładając realizację jedynie 23 par kursów w dni powszednie i 15 par w soboty na najkrótszej możliwie trasie Waltera-Jankego – Nawrockiego – Sikorskiego – IKEA koszt realizacji przewozów przekroczyłby 1 mln 240 tys zł. rocznie – wyjaśnia w piśmie włodarz miasta.

Prezydent podkreśla, że komunikacja publiczna pomiędzy Pabianicami a Łodzią pozostanie oparta na transporcie szynowym zarówno tramwajowym jak i kolejowym, która dzięki przebudowie miasta, a także wybudowanie nowego przystanku kolejowego przy ulicy Lutomierskiej ma znacząco ułatwić i skrócić dojazd do Łodzi.

Grzegorz Mackiewicz daje jednak nadzieję mieszkańcom Bugaju, dla których dojazd do najbliższego przystanku tramwajowego miejskimi liniami autobusowymi jest czasochłonny.

– O ile bieżące środki finansowe miasta to umożliwią, to wraz z uruchomieniem linii tramwajowej, być może zostanie uruchomione połączenie dowozowe z krańcówki Waltera-Jankego do przystanku Warszawska / Sikorskiego, gdzie będzie się można przesiąść na tramwaj do Łodzi – pisze Mackiewicz. –  Jest budowana w tym miejscu infrastruktura przystankowa, która umożliwi dogodne przesiadki.

Nie znana jest jeszcze możliwa trasa takiego autobusu, ani częstotliwość kursów. Czy połączenie powstanie przekonamy się mnie więcej pod koniec roku, kiedy zakończony zostanie remont linii tramwajowej.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Pabianice ma w ogóle komunikację miejską fatalną! Żeby dostać się z ul. Wiejskiej na zatorze trzeba iść na pieszo ponieważ nikt nie pomyślał przez wiele lat , że ludzie tam pracują i potrzebują się dostać do pracy! Następnie linia nr 6. Autobus jechał z Karolewa do Moniuszki na rogu miał przystanek. Od dłuższego czasu trasa została zmieniona i chcąc jechać tą linią to np. z ul Sportowej trzeba iść aż do szpitala na pieszo! Tylko debil mógł wpaść na taki pomysł! To dla kogo jest ta komunikacja?!

Z autobusami jest trochę tak jakby niektórych części tego miasta nie było. Dlaczego większość jadąc przez Bugaj śmiga Grota Roweckiego dlaczego jednego nie puścić przez Świetlickiego mijając największy ruch na Grota co pozwoli szybciej dojechać do cmentarza, centrum itd.? Te linie się często pokrywały i jechały do centrum tymi samymi trasami. Znów wygląda to tak że władze miasta nie posiadają planu na komunikację dobrym przykładem jest linia 1 to co się odwala tym autobusem to czysty nonsens. Na Myśliwskiej brak nawet jednej zatoczki, skręt w Piotra Skargi a potem z Skargi na Nawrockiego to dowcip jak się kierowcy nie zlitują… Czytaj więcej »

Last edited 11 miesięcy temu by Aerospace

1 to jakaś porażka. Może jeszcze 10-15 lat temu to się sprawdzało. Było więcej ludzi i mniej samochodów. Ale teraz? Dobrze, że w końcu ktoś pomyślał po tylu latach i w weekendy w zamian za 1 wstawił więcej 5. W soboty i niedziele, nikt nie wysiada w tzw. dawnych rejonach przemysłowych. A jazda przez całe miasto jest stratą czasu. W tygodniu z Bugaju 1 i 5 w stronę dworca odjeżdżają o tej samej godzinie. Paranoja. Nikt tutaj nie panuje nad komunikacją. Autobusy jeżdżą stadami, a potem dziura. Linie się pokrywają. Dziury na mapie. Ostatnio jechałem 260. To jest dobre! Poza… Czytaj więcej »

To nasz miejscowy Mateuszek ma stracha. Jeszcze ze dwa/trzy lata do ukończenia remontu, a już wie, że nikt tym złomem nie będzie jeździł. Różnicówkę w Łodzi szybciej otworzą i wszyscy na pociąg. Moment i są w centrum. To od początku było wiadome, ale trzeba było nie wiedzieć po co pchać się w remont. Teraz dołożyć bańkę, dwie, trzy, pięć, byle tylko pokazać, że to była słuszna droga. Nie była i ciebie Mateuszku i twojej ekipy nie będzie. Żebyś nie wiem co ludziom naobiecywał. Chociaż ty już na listach Hołowni masz to miasto gdzieś od dawna.

Last edited 11 miesięcy temu by MZK FUN

Pinokio będzie dalej, bo niestety nie ma na kogo głosować. Nieudacznik, ale będzie. Niestety

Nikt nie będzie jeździł tramwajem, bo zastąpi go pociąg ? Przestań bredzić. Mów najwyżej za siebie.

Fakt że jak tunel ukończą pociągi mają śmigać co 8 min. Będzie to znakomita alternatywą dla autobusów i tramwaju. Wydaje mi się że kwestia ceny za bilet będzie dość istotna i zobaczymy co będzie bardziej opłacalne.

taki autous powinien byc koniecznie ale żeby łaczył Bugaj z Dużym Skrętem bo to jest wielkie utrudnienie aby przedostać sie z Bugaju na Duży Skręt i ułatwić pokonywanie tej odległości mieszkańcom pratycznie w obecnej sytuacji nie ma zadnego połaczenia bo nie nyslę tu o Z41

Co za geniusz powiedział to, i ten Pan co rządzi Pambianicami to zrozumiał

Jestem pod wrażeniem tego, że usłyszano głos mieszkańców naszego miasta

Ale mam pytenie, kiedy te wybory?

Pisałem i napiszę jeszcze raz. Zakaz dla urzędników przyjazdu samochodem prywatnym i służbowym do pracy, gdy odległość pracy od miejsca zamieszkania wynosi mniej niż 5km. Wtedy będą myśleć o organizacji komunikacji miejskiej i będą eko, co jest teraz modne.

Czy ktoś wierzy jeszcze w zapewnienia pREzydenta, że coś robi ??? 🙂 🙂 🙂 Uśmiałam się 🙂

Gdzie autobusem do Ikei przecież Markiewicz musiałby się postawić swojej koleżance a to nie jest możliwe.