Strona główna Aktualności Z miasta Prezydent przedstawi nową strategię

Prezydent przedstawi nową strategię

3

Projekt konieczny do dalszego rozwoju Pabianic jest już gotowy. Kiedy poznamy pierwsze szczegóły?

Przygotowany został projekt „Strategii Rozwoju Miasta Pabianice na lata 2016-2022”. To główny dokument, na podstawie którego prowadzona jest polityka rozwoju miasta. Strategia jest niezbędna do ubiegania się o dofinansowanie działań ze środków unijnych, m.in. tych projektów, które są realizowane w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych –„Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach” oraz „Poprawa efektywności wykorzystania energii w budynkach użyteczności publicznej Gminy Miejskiej Pabianice”.

– Dokument określa zarys zmian, w kierunku których powinno podążać miasto, by było coraz bardziej przyjazne mieszkańcom – informuje Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.  – Wśród obszarów działania jest m.in. zwiększenie dostępności do mieszkań, poprawa poziomu usług publicznych, rozwój współpracy gospodarczej, wzrost przedsiębiorczości i zatrudnienia.

Poprzednia Strategia Rozwoju Miasta obowiązywała do 2015 roku. Prezydent Grzegorz Mackiewicz przedstawi projekt uchwały ws. przyjęcia strategii na najbliższej sesji Rady Miejskiej.

Informacja UM
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czyli wszystko co się wydarzyło do tej pory zawdzięczamy Panu Dychto?

Zdjęcie, faktycznie pudło.
Poproszę, aby dopisał Cię do listy wszystkich.

Najbardziej niefortunny w tym wszystkim wydaje mi się czas. Powinno się opracowywać i wdrażać plany wg kadencji. Wiem, że z różnych przyczyn jest to niemożliwe. Ale zwykle bywa tak, że samorżąd lub prezydent, czasami dostaje śmieci po poprzedniku i zostawia swoje następcy. Nie ma kogo rozliczyć, a bujać, to my możemy, ale nie nas…