Strona główna Aktualności Z miasta Prezydent przedstawi nową strategię

Prezydent przedstawi nową strategię

3

Projekt konieczny do dalszego rozwoju Pabianic jest już gotowy. Kiedy poznamy pierwsze szczegóły?

Przygotowany został projekt „Strategii Rozwoju Miasta Pabianice na lata 2016-2022”. To główny dokument, na podstawie którego prowadzona jest polityka rozwoju miasta. Strategia jest niezbędna do ubiegania się o dofinansowanie działań ze środków unijnych, m.in. tych projektów, które są realizowane w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych –„Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach” oraz „Poprawa efektywności wykorzystania energii w budynkach użyteczności publicznej Gminy Miejskiej Pabianice”.

– Dokument określa zarys zmian, w kierunku których powinno podążać miasto, by było coraz bardziej przyjazne mieszkańcom – informuje Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.  – Wśród obszarów działania jest m.in. zwiększenie dostępności do mieszkań, poprawa poziomu usług publicznych, rozwój współpracy gospodarczej, wzrost przedsiębiorczości i zatrudnienia.

Poprzednia Strategia Rozwoju Miasta obowiązywała do 2015 roku. Prezydent Grzegorz Mackiewicz przedstawi projekt uchwały ws. przyjęcia strategii na najbliższej sesji Rady Miejskiej.

Informacja UM
REKLAMA

3
Dodaj komentarz

1600
3 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
2 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jacek Hornik

Czyli wszystko co się wydarzyło do tej pory zawdzięczamy Panu Dychto?

Max

Zdjęcie, faktycznie pudło.
Poproszę, aby dopisał Cię do listy wszystkich.

Max

Najbardziej niefortunny w tym wszystkim wydaje mi się czas. Powinno się opracowywać i wdrażać plany wg kadencji. Wiem, że z różnych przyczyn jest to niemożliwe. Ale zwykle bywa tak, że samorżąd lub prezydent, czasami dostaje śmieci po poprzedniku i zostawia swoje następcy. Nie ma kogo rozliczyć, a bujać, to my możemy, ale nie nas…