Strona główna Aktualności Z miasta Prezydent Pabianic wysyła pismo do MSZ ws. rosyjskiego Gusiewa

Prezydent Pabianic wysyła pismo do MSZ ws. rosyjskiego Gusiewa

21
Pabianice są miastem partnerskim z Gusiewem leżącym na terytorium Rosji, w obwodzie kaliningradzkim. Umowa została podpisana 20 lat temu. Choć nie było wielkiej zażyłości między miasta, już w czwartek, czyli pierwszego dnia wojny na Ukrainie, apelowaliśmy, aby rozwiązać to partnerstwo. 

Dziś Grzegorz Mackiewicz poinformował, że wystąpił do Ministerstwa Spraw Zagranicznych z prośbą o opinię czy w świetle zaistniałej sytuacji i prowadzonej przez Polskę polityki zagranicznej, zasadne jest wypowiedzenie porozumienia.

– Opinia MSZ będzie kluczowa dla utrzymania lub zerwania porozumienia – skwitował prezydent.

AKTUALIZACJA: 3 marca prezydent jednak wypowiedział umowę.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Władze Łodzi jakoś bez zbędnych ceregieli zerwały partnerstwa z rosyjskimi miastami.

ten się bał podjąć samodzielnie decyzje. wiec pampersa złożył i napisał czy może bo jak by co to nie on

Święta racja! Wstyd mieć takiego Prezydenta:( Po raz kolejny – ŻENADA!

dzis pokazano ze w kaliningradzie sa rosyjskie iskandery pokrywajace zasięgiem 3/ 4 powierzchni Polski
zadziwiająca współpraca

Jakie partnerstwo ludzie????? Na papierze. Weźcie przestancie szopki robić, bo słabo się robi. Najpierw srovid tłukli 2 lata, teraz już się srovid skończył w 5 minut, to następna zabawa w wojnę…Gdzie wy macie rozum wszyscy????? Masakra

Przestań ty już wreszcie z tym twoim srovidem , nie masz nic więcej do powiedzenia?.
Gdzie ty masz ROZUM, i czy naprawdę go masz?.
MASAKRA !!!!!
.

siwy. Ja mam, a ty i tobie podobni macie????? Wkręcają was co i rusz w nowe zabawy dla ludu, a wy idziecie jak ćmy do świecy nie zastanawiając się po co, dlaczego, kto i po co ma w tym interes. Bóg dał ci rozum byś go używał. To go używaj, a nie łykaj propagandę z mediów jak gile słoninę…. Masakra. Tak, masakra…. Co z wami ludzie się porobiło?????

Również @Raul.
Po to Bóg dał mi rozum bym go używał. Więc go używam i kończę dyskusję z wami, bo po prostu nie ma z kim. Nie ten poziom, ŻEGNAM !!!!!

:)))) Jasne, że nie ten poziom. Trudno się rozmawia z taboretem. Horyzonty za wąskie by pojąć coś więcej niż bełkot wylewający się z medialnego rynsztoku każdego dnia mielącego trociny pod czaszką.

Siwy wyłącz tv i włącz myślenie. Wtedy Nolan i jego drugi kolega od akapitów wytłumaczy ci, że niedługo na ich płaskiej Ziemi dojdzie do końca świata, i oni umrą wolni a nie jacyś tam zaszczepieni, czy zajmujący sobie głowę jakąś wojną. Zresztą tej wojny nie ma. Ukraina sama siebie ostrzeliwuje. Dodatkowo dowiesz się, że to wina Żydów i Masonów, Billa Gatesa i NWO. Przy okazji jak cię nazwał taboretem, przypomniało mi się jak się powoływał na swoją wiarę. Nigdy nie odpowiedział, jaka to wiara pozwala mu wyzywać i obrażać innych. Takie to delikatne zakłamanie. A cała reszta, którą tu głosi… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by 5G warior

Siwy, idź chłopie włącz sobie TV, potrzęś się trochę od czerwonych paseczków, a potem walnij se 7 szprycę…. Tacy jak ty właśnie rozwalają mnie najbardziej. Banda dziwadeł….

Prawdopodobnie ty tylko narkotyki sobie wstrzykujesz. Jak rodzice zobaczyli jakiego głąba urodzili to pewnie się powiesili

No to wy jesteście narkomanami, nie ja. Ja nie mam potrzeby walić sobie w żyłę czegokolwiek : )

skoro nie było zażyłości między miastami to umowę można uznać za nieważną. poza tym już widzę jak się tam tą umową po drugiej stronie przejmują. Pewnie niewiedzą że ją mają. W ogóle po co podpisywać takie umowy współpracy jak z góry wiadomo że nikt z nikim nie będzie współpracował, to jak zbieranie proporczyków…

Po to, że za nasze pieniądze można pojechać na wycieczkę do partnerskiego miasta, nażreć się za darmo pod przykrywką współpracy kulturalnej czy gospodarczej.

A ten środkowy palec to do mieszkańców grzesiu pokazuje ?

Ale nie napisaliście do którego MSZu wystąpił

Będzie wstyd jak to oni nam wypowiedzą pierwsi.

na szczęście my mamy niezniszczalny pomnik komunistyczny w centrum, który uchroni nas przed Iskanderami z zaprzyjaźnionego miasta w obwodzie kaliningradzkim..

Fajny ten nasz prezydent, taki nijaki, ciapowaty.

Dupochrona szuka? Powinien im napisać to, co żołnierze z Wyspy Węży.