Strona główna Aktualności Z miasta Pożegnanie z boiskiem. Żadnych imprez już tam nie będzie

Pożegnanie z boiskiem. Żadnych imprez już tam nie będzie

10
15 czerwca ostatni raz rozstawią scenę na tym boisku
Za niewiele ponad tydzień będziemy bawili się na Dniach Pabianic. Po raz ostatni na bocznym boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W przyszłym roku lokalizacja tej imprezy oraz Dni Powiatu ulegnie zmianie. To już pewne.

Powodem „przeprowadzki” jest remont boiska, za 200 tysięcy złotych, z pieniędzy budżetu obywatelskiego. Rozpoczęcie robót, w zakres których wejdzie wymiana nawierzchni (około 1000 metrów kwadratowych), udrożnienie opaski odwadniającej i zmiana sposobu nawadniania na automatyczny, zaplanowano pod koniec czerwca. Gdy prace dobiegną końca, obiekt zacznie służyć tylko sportowcom.

– Po renowacji płyty nie będzie możliwości organizowania na niej Dni Pabianic ani innych imprez masowych, inaczej ta inwestycja nie miałaby sensu – mówi Piotr Adamski, dyrektor MOSiR-u.

Czy miasto ma pomysł na nowe miejsce, gdzie mogłyby się one odbywać? Według zapewnień prezydenta Grzegorza Mackiewicza – tak. Pod uwagę urzędnicy biorą kilka lokalizacji.

– Na przykład Lewityn – tam można by ustawić scenę przed górką. Jest plac Nowego Rynku. Rozważamy też możliwość wyłączenia z ruchu na czas imprezy fragmentu ulicy Zamkowej lub którejś z bocznych ulic. Mamy jeszcze centrum handlowe Echo, a wkrótce będzie duży parking „Tkalni” – wylicza prezydent.

Wybór lokalizacji nastąpi prawdopodobnie za kilka miesięcy.

Zobacz harmonogram tegorocznych Dni Pabianic.

REKLAMA
Poprzedni artykuł4 powody, dla których warto kupić Huawei P30 Pro
Następny artykułNastolatek ranny na bocznicy kolejowej
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jestem za Lewitynem tak jak kiedyś było.

Macie gotowe miejsce na imprezy. Trochę niechciane i nie lubiane, ale jest ! Tak strzelnica. Ciągle brak kasy na odnowienie amfiteatru. Kurcze ! Lepsza deska do ławek kosztuje 9 zł za metr. Do tego jakaś farba i wcale nie wyjdzie jakaś duża kwota. Myślę, że by się znaleźli wolontariusze co by za free to wszystko zamontowali, a jak nie to brać tych co musza odpracować społecznie i niech montują 🙂 Jedyne takie miejsce gdzie może tyle osób na raz siedzieć i oglądać show.

Choć Lewityn nie jest złym miejscem 😉

Chcialbym zobaczyć wyremontowane boisko
Po 3 miesięcznym treningowym
użytkowaniu przez sportowców .
To mogłaby być interesująca fotorelacja

od tego rodzaju imprez był amfiteatr na strzelnicy, ewentualnie muszla w parku słowackiego. Ale wszystko poszło w p1stu….

Teraz należałoby odnowić amfiteatr na Strzelnicy i tam organizować takie imprezy.
Miejsce odpowiednie, tylko również wymaga inwestycji.

Jak to jest, że pieniądze idą z budżetu obywatelskiego, czyli nas wszystkich, a z boiska mogą korzystać tylko piłkarze? Komisja konkursowa powinna odrzucać wnioski, które ograniczają możliwość korzystania z danej inwestycji tylko przez konkretną, niewielką grupę

Proponuję nazwać amfiteatr na strzelnicy
Imieniem Zbyszka Wodeckiego.
Kiedyś Pani Walentynowicz
w drodze do Warszawy zaczepila o Pabianice i dostała skwerek przy pętli 41.
A przypomnę że Pan Zbyszek
przyjechal kiedys do naszego miasta
i dał koncert w wesołym ogrodku na ul.mysliwskiej.
Mamy kilku zdolnych muzyków z Pabianic ,
Kilku skrzypaczy,
Muzycznie Zbyszek Wodecki to dobry patron
Który ustawil wysoko poprzeczke
I koncert w amfiteatrze z jego imieniem nazwiskiem mobilizowalby artystów do prezentacji wyzyn swojego warsztatu muzyczno-wokalnego

Strzelnica to najlepsze miejsce

Remont boiska z wymianą nawierzchni za… 200 000 zł? To jakiś żart? Za taką kwotę to kwiatków możecie nasadzić, a nie nawierzchnię wymienić. Ktoś tu kogoś ładuje w bambuko

Parkin przy tkani. Na pewno będzie za darmo.