Strona główna Nie przegap Powstała siódma siłownia plenerowa

Powstała siódma siłownia plenerowa

2
21 marca planowane jest otwarcie nowo powstałej siłowni plenerowej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Mokra). 

Siłownia powstała w ramach Budżetu Obywatelskiego ze środków z 2018 roku. Nowe miejsce do ćwiczeń kosztowało 57 600 złotych, z czego 35 000 zapłacono za urządzenia, a 22 600 zł za kostkę do utwardzenia terenu.
W skład siłowni wchodzi 10 przyrządów: orbitrek, wioślarz, rower, biegacz, motyl + słup, wyciąg górny pojedynczy, prasa nożna pojedyncza, drabinka + słup + podciąg nóg, podnosiciel nóg, odwodziciel + steper.

Z zadania o nazwie „Budowa bieżni wraz z siłownią „pod chmurką” przy SP nr 3” wyłączony został pierwszy element.

– Budowa bieżni przekroczyłaby znacznie zakładany budżet – tłumaczy Waldemar Flajszer, dyrektor SP3.

To już siódma siłownia plenerowa w mieście. Mamy już takie miejsca na Lewitynie, w parku na Zielonej Górce, na skwerku przy ul. Szarych Szeregów, na Strzelnicy przy górce aktywności oraz przy Szkołach SP 14 i SP 17. Te dwie ostatnie to nagrody w ogólnopolskim konkursie „Nestle porusza Polskę”.

REKLAMA
Poprzedni artykułNocny pociąg IC „Karkonosze” wrócił i jedzie przez Pabianice. Nowe rozkłady jazdy PKP
Następny artykułPechowy poniedziałek. Czołowe zderzenie na ul. Łaskiej
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Co z tego jak i tak będzie cała zafajdana przez okoliczne psy. Nigdzie nie widziałem tyle psich kup na trawnikach co w Pabianicach, a zwiedziłem dużą część Polski. Kupa koło kupy. Właściciele bezwstydnie chodzą z psami i zupełnie po nich nie sprzątają. Żenada – drugie Indie. Nie można dziecka puścić na trawnik bo wszędzie kał. Straż miejska nic z tym nie robi. WSTYD! Tutaj nie chodzi jedynie o wrażenia estetyczne, ale także o nasze zdrowie. Proszę zobaczcie film pod tytułem „Sławojka” na YouTube, autor „IrytujacyHistoryk”. Takie kupy to jest zagrożenie epidemiologiczne dla nas wszystkich, a zwłaszcza dla małych dzieci. Jak… Czytaj więcej »

Po prostu ten nowoczesny odkurzacz, który jest w Pabianicach nie wyrabia.